Altın İğne Nedir?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Günümüzün mucizevi cilt bakımı cihazlarının en başında gelen ve sıklıkla “Altın iğne nedir?” şeklinde arama motorlarında aratılan veya uzmanlara sorulan bu uygulamayı Cilt Atölyesi sizler için anlatıyor.
Yaşam içerisinde pek çok nedenle cilt bir takım olumsuz etkilere maruz kalmaktadır. Bu olumsuz
etkilerin izlerini ise birçok yöntem ve teknik ile giderme çabası kimi zaman oldukça uzun süreli
olmakla beraber gibi zaman sonuçsuz kalmaktadır. Sürekli üretimin olduğu bir dünyada temiz
içeriklere denk gelmek ise oldukça güç bir hal almaktadır. Çevresel ve biyolojik nedenlere bağlı olarak en hızlı gözlem yapılan ve en hızlı şekilde etkilenen cilt olmaktadır. Cilt güneşten, hava kirliliğinden, stresten ve daha birçok çevresel veya biyolojik faktörden etkilenmektedir. Kimi zaman etkilerine oldukça hızlı reaksiyon verirken kimi zaman daha yavaş ancak daha kalıcı bir şekilde hasar verebilir.
Bu noktada en etkili adımlar uzman kişiler tarafından alınacak olan bakım uygulamaları olmakla
beraber cilt yapısına bağlı olarak tercih edilecek uygulamalardır. Cildin kaygısına yönelik olarak tercih edilecek olan uygulamanın etkisi çok daha kalıcı ve çok daha doğru bir adım olacaktır.

Altın İğne Uygulaması

Altın iğne uygulaması; diğer bir adıyla fraksiyonel radyofrekans cildi derinlemesine yenileyen, cildi gençleştiren, cilt sıkılaştırma ile cilde lifting etkisi yaratan muhteşem cilt işlemi olmaktadır. Altın iğne tedavisi herhangi bir cerrahi işlem olmaksızın mikro iğnelerle cildin en alt katmanlarına dek yüksek frekansa sahip olan radyo dalgaları iletilerek uygulama sağlanır. Cilt; işlem öncesinde mutlaka Cilt Atölyesi uzmanları tarafından detaylı bir şekilde analiz edilerek ihtiyaçları belirlenir. Bu bağlamda cilt altın iğne radyofrekans işlemine geçilir. Bu işlem için yeterli seans sıklığı da aynı şekilde uygulama sağlanılacak olan danışana belirtilir. Altın iğne cilt bakımı uygulamaları arasında en çok tercih edilen işlem olmaktadır. Gerek yüz gençleştirme gerek yüz sıkılaştırma noktasında oldukça önemli etkilerin olan bu işlemi aynı zamanda cilt yüzeyinde bulunan cildin alt katmanlarında oluşan cilt hasarlarının da önüne geçmektedir. Sivilce izleri için krem kullanarak herhangi bir sonuç alamayan pek çok danışan için cilt bakım uygulamaları çok daha etkili bir seçenek olmaktadır.

Altın İğne Leke Tedavisi

Gözenekleri sıkılaştırma, cilt gençleştirme, yüz sıkılaştırma cihazı olan ve etkileri kanıtlanmış olan bu işlem cilde parlaklık, çok daha eşit bir cilt tonu sağlamaktadır. Leke Tedavisi sürecinde de altın iğne uygulaması kullanılabilir. Ciltte birçok sebebe bağlı olarak oluşan lekelenme, cilt tonunda oluşan eşitsizliklerine çözüm bu uygulama ile oldukça etkili bir şekilde sağlanmaktadır. Başlık üzerinde bulunan mikro iğneler ile açılan boşluklardan işlem sağlanır. Uygulama etkisini 1 ay süreyle maksimize ederek çok daha uzun vadede kalıcılık sağlar. Ortalama 3-6 ay kalıcılığı olan bu işlemin cilt yapısına göre etkisi ve seans sıklığı değişecektir. Cilt uzmanının düzenlediği protokollerin takibi ile süreç çok daha etkili bir sonuç verecektir.

Altın İğne Faydaları Nelerdir?

Bu işlemin belirttiğimiz gibi multi etkisi söz konusudur. Lekeler, cilt yüzeyinde hasar bırakan izlerden yüz hatlarının belirginleşmesine, sıkılaşmaya varan pek çok olumlu etkisi söz konusu olmaktadır. Burada önemli olan uygulamaya yapacak kişinin de işinde uzman olması olacaktır Böylece çok daha aydınlık, eşit ve genç bir görünüme kavuşmak mümkün olacaktır.

Altın İğne Fiyatları 2022

Altın iğne fiyatları, seansları değişkenlik göstermektedir. Cilt yapısına uygun olarak 1 veya daha fazla seans hizmeti sunulabilmektedir. Bu noktada mutlaka Ankara Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi uzmanları detaylı bilgi sağlamakla beraber tüm cilt kaygıların

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu