Altın iğne tedavisi kalıcı mı?

Altın iğne tedavisi kalıcı mı , sonuçları uzun soluklu kalıcı bir uygulamadır. Ortalama 4 seansla 6 seans arasında uygulandıktan sonra her 6 ay da bir tekrarı sonucu kalıcı bir güzellik elde edebilirsiniz..

Altın İğne (Sır) Nedir?

Altın İğneli Radyofrekans, estetik alanında kullanılan ve monopolar başlık ve mikro iğneli radyofrekans (RF) başlığının cihaz kombinasyonundan oluşan bir Multi RF sistemidir. MTR (Micro Needle Therapy) başlığında 0,3 mm kalınlığında 25 adet ihtiyaç bulunmaktadır. Uzun yıllardır bilinen radyofrekans enerjisinin bu iğneler yardımıyla cildin alt tabakasına iletilmesi yöntemidir. Derinin dibine ulaşan bu enerji ile dokularda yeni kolajen üretilmesi veya sorunlu kolajenin onarılması, ciltteki pigment hücrelerine zarar vererek makulanın azaltılması, cilde yapılan kontrollü hasar doğrultusunda terlemenin azaltılması amaçlanır. ter bezleri. 

Altın İğne Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Uygulama ile ciltte kolajen üretimi artırılır ve elastikiyet sağlanır. Böylece kırışıklıklar giderilir ve toparlanır. Ciltte genişleyen gözenekler sıkılaşır. Akne, makula, hiperhidroz, kırık ve yara problemlerinin tedavisi sağlanmaktadır. 

Altın İğne Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Yüz, boyun, dekolte, kol ve bacaklara uygulanabilir.

Altın İğnenin Dönemleri ve Aşamaları Nelerdir?

Uygulamaya başlarken uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik krem ​​sürülerek bölge uyuşturulur. Daha sonra bu krem ​​silinerek antiseptik solüsyonlarla cilt temizlenir. Gerekirse lokal anestezi uygulanabilir. Kişiye özel ve tek kullanımlık radyofrekans cihazının altın iğne başı cilde temas ettiğinde mikro iğneler ayarlanan derinlik ile otomatik olarak cilde girer. Çoklu altın uçlu iğneler ile ciltte fraksiyonel mikro delikler oluşturur ve iğne ucundan iletilen ve cilt ile temas etmeyen radyofrekans ile cildin alt tabakasındaki kolajen ve elastin üretimi tetiklenir. Uygulama nedenine göre gerekirse ilaç ve krem ​​uygulaması yapılabilir. Uygulama sonunda, soğuk kompres yapılır. Yatıştırıcı kremler ve güneş kremi sürülür. Tedavi uygulaması 15 günde bir ortalama 3 seans olarak planlanır. Probleme bağlı olarak daha fazla uygulama yapılabilir. 

Altın İğneden Kimler Uzak Durmalı?

Kalp pili olanlara, yaralananlara veya enfeksiyonlu bölgelerde, kan pıhtılaşma sorunu olanlara, epilepsi hastalığı olanlara, hamile olanlara uygulanmaz. 

Altın İğne Uygulaması Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Uygulama öncesi aspirin, kan sulandırıcı, alkol kullanılmamalıdır. Uygulamaya makyajsız gelinmesi tavsiye edilir. Uygulamadan sonraki 15 gün ve sonrasında cilt güneş ışığına maruz bırakılmamalı ve 24 saat su ile temas ettirilmemelidir. Uygulamadan sonraki ilk 1 hafta ovalama-peeling gibi cilt soyma işlemleri yapılmamalıdır. Glikolik asit içeren kremler uygulanmamalıdır. 

Altın İğne Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Gizli Altın İğne sonrası oluşabilecek yan etkiler kızarıklık, şişlik, iğne girişinde küçük kanama ve ödemdir.

Altın İğne Çeşitleri

Fractora Altın İğne Uygulaması

Radyo Frekans enerjisiyle uygulanan cilt yenileme yöntemidir. Bu son teknoloji medikal cihazlar yardımıyla çevresel faktörlerin veya yaşla gelişen sarkmaların, lekelerin ve kırışıklıkların tedavisi sağlanır. Ameliyatsız bir estetik imkanı veren yöntem termis tabakasında kolajen sentezini uyararak etkisini gösterir. Altın iğne tedavisi sadece cilt gençleştirme amacıyla kullanılmaz, ayrıca akne, akne izleri, çatlaklar ve sarkmaları gidermek ve cilt sıkılaştırma amaçlı hem yüz hem de vücutta kullanılan bir yöntemdir. Froctora Altın İğne

Vivace Altın İğne Uygulaması

Cerrahi olmayan, ameliyatsız estetik teknolojilerinde en gelişmiş uygulamalardan biri Vivace Altın İğne Tedavisidir. Altın kaplı iğnelerle uygulanan Vivace altın iğne tedavisinde, cildin dermis ve epidermis tabakalarında kolajen ve elastin üretimi desteklenerek yeni bir yapılandırma süreci başlar. Özel tasarım 25 adet mikro altın kaplı iğnenin olduğu bir aparat sayesinde 0.5 mm ile 3.5 mm derinliğe inebilen özel altın uçlu başlıklar kullanılır. Bu sayede cildin üst ve Derin tabakasında kolajen ve elastin gibi gelişim faktörlerinin harekete geçmesi sağlanır. Vivace Fraksiyonel Radyofrekans sistemi ile başlıklar cilde temas ettiğinde mikro iğneler ayarlanan derinliğe otomatik olarak ani giriş yapar. Amaç verilebilecek en yüksek enerjileri deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır. Vivace Altın İğne

*Cildi Tazeler ve Kırışıklık tedavisi için Kullanılır

*Boyun ve dekolte bölgesinde belirgin toparlanma sağlar

*Leke, yara izi(skar), sivilce, akne, tedavisinde

*Sarkık tedavilerinde

*Gözenek sıkılaştırma

*Kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisinde

 

Altın iğne tedavisi kalıcı mı ?

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu