Altın İğne Uygulaması

Altın İğne Uygulaması

Altın İğne tedavisi bir diğer adıyla mikro iğneli radyofrekans yöntemi, 30’dan fazla klinik araştırmaya konu olmuştur. Cilt tazeleme ve gençleştirme uygulamalarında en etkili yollardan biridir. Altın iğne uygulamasıyla; yaşanmışlıklarla, farklı çevresel faktörlerle veya hastalıkla yorulan cildinizi tazeliyoruz. Ameliyatsız gençleştirme yollarında en yüksek teknolojiyi barındıran altın iğne yöntemiyle cildinizdeki lekeler, akne-sivilce izleri, kırışıklıklar, kapalı gözenekler, çatlaklara elveda derken sağlıklı ve genç bir cilde hoş geldin diyeceksiniz. Ankara Altın İğne uygulaması Fractora ve Vivace altın iğne uygulamasıyla, cildinizle barışın.

Altın İğne Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Altın İğne Tedavisi hem yüze hem de vücuda uygulanabilmektedir. Altın iğne uygulaması radyofrekans cihazına bağlı küçük, ince, kişiye özel altın iğnelerin cilt altına uygulanarak cilde yüksek frekanslı radyo dalgaları ile uyarım sağlamasıyla gerçekleşir. Bu enerji ile dokuların ısınmasıyla birlikte kolajen liflerinde parçalanması sağlanır ve cildin yenilenmesi, hasarlı bölgelerin onarılması desteklenir. Yapılan klinik deneylerle kanıtlanmış bir teknik olan altın iğne ile ilk seanstan itibaren gözle görünür sonuçlar verir.

Altın İğne Uygulaması hangi amaçlarla uygulanır?

 • Kırışıklık gidermek, hatlı, parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak
 • Sıkılaşmak ve sarkmaları önlenmesi,
 • Sivilce, akne, yanık ve yara izlerinden kurtulmak,
 • Gözeneklerin sıkıştırılması,
 • Cildin yenilenmesi,
 • Cilt lekelerinin giderilmesi,
 • Dekolte ve boyun bölgesinin görünümünün iyileştirilmesi

Altın İğne uygulama sonrası

 • Ciltte ağır tahriş unsurları gözlemlenmez,
 • Kısa süreli kızarıklıklar gözlemlenebilir,
 • İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar elde edilir,
 • 24 saat süre ile uygulama yapılan bölgeye su temas etmemelidir,
 • İşlem yapılan bölgeye en az 48 saat makyaj yapılmamalıdır,
 • Uzman tarafından temin edilen yahut önerilen krem ve jellerin kullanımına hassasiyet gösterilmelidir,
 • Uygulamanın ardından yağ bazlı hiçbir ürün bölgeye bir süre temas etmemeli, su bazlı ürünler tercih edilmelidir,
 • Seans sonrası doğrudan güneş ışığından mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.

Altın İğne Tedavi Uygulamaları

Fractora Altın İğne Uygulaması

Radyo Frekans enerjisiyle uygulanan cilt yenileme yöntemidir. Bu son teknoloji medikal cihazlar yardımıyla çevresel faktörlerin veya yaşla gelişen sarkmaların, lekelerin ve kırışıklıkların tedavisi sağlanır. Ameliyatsız bir estetik imkanı veren yöntem termis tabakasında kolajen sentezini uyararak etkisini gösterir. Altın iğne tedavisi sadece cilt gençleştirme amacıyla kullanılmaz, ayrıca akne, akne izleri, çatlaklar ve sarkmaları gidermek ve cilt sıkılaştırma amaçlı hem yüz hem de vücutta kullanılan bir yöntemdir.

Fractora Radyofrekans Altın İğne Uygulaması Süreçleri

Fractora’nın sahip olduğu fraksiyonel RF enerjisi, kırışıklıkları azaltmada klinik olarak kanıtlanmıştır. Minimal şekilde invazivdir, cildi yenilemek ve cilt kusurlarını gidermek için mikro iğne matrisi kullanılarak harika sonuçlar ortaya çıkarılır.

Fractora Altın iğne tedavisi öncesinde hastaya lokal anestezik krem uygulanır. Uygulama başladıktan sonra tedavisi 30 dakika civarında tamamlanır.

İlk seanstan sonra değişim görülmeye başlar ve tedavi sürecinden sonra 2 hafta sonunda farklar en belirgin şekilde ortaya çıkar.

Mikro lezyonlar ve hafif kızarıklık dışında yan etki gözlemlenmez. İşlem uygulandıktan 2 günün ardından makyaj yapmaya başlanabilir.

Vivace Altın İğne Uygulaması

Cerrahi olmayan, ameliyatsız estetik teknolojilerinde en gelişmiş uygulamalardan biri Vivace Altın İğne Tedavisidir. Altın kaplı iğnelerle uygulanan Vivace altın iğne tedavisinde, cildin dermis ve epidermis tabakalarında kolajen ve elastin üretimi desteklenerek yeni bir yapılandırma süreci başlar. Özel tasarım 25 adet mikro altın kaplı iğnenin olduğu bir aparat sayesinde 0.5 mm ile 3.5 mm derinliğe inebilen özel altın uçlu başlıklar kullanılır. Bu sayede cildin üst ve Derin tabakasında kolajen ve elastin gibi gelişim faktörlerinin harekete geçmesi sağlanır. Vivace Fraksiyonel Radyofrekans sistemi ile başlıklar cilde temas ettiğinde mikro iğneler ayarlanan derinliğe otomatik olarak giriş yapar. Amaç verilebilecek en yüksek enerjileri deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

*Cildi Tazeler ve Kırışıklık tedavisi için Kullanılır

*Boyun ve dekolte bölgesinde belirgin toparlanma sağlar

*Leke, yara izi(skar), sivilce, akne, tedavisinde

*Sarkık tedavilerinde

*Gözenek sıkılaştırma

*Kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisinde

Vivace Altın İğne Uygulama Süreçleri

Vivace altın iğne uygulaması yüz bölgesi için ortalama 30 dakika sürmektedir. Ağrısız ve acısız bir uygulama sürecidir. Lokal anestezi ile beraber ağrı hissi minimum seviyeye indirgenir.

Ankara altın iğne

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu

Uzman estetisyen ve cilt koçu Filiz Karslıoğlu, yurtiçi ve yurtdışında aldığı eğitimlerle edindiği teorik eğitimleri 25 yılı aşkın sektör tecrübesiyle taçlandırdı. Sağlıklı yaş alma, cilt ve vücut estetiği alanlarında engin bilgi ve tecrübesi ve binlerce mutlu danışanıyla 2018 yılında kurduğu Cilt Atölyesi’nin tek mottosu; ‘’Yerinde saymak geriye gitmektir, daha iyi hep vardır.’’ oldu. Hem cilt hem vücut alanında dünyada geliştirilen FDA onaylı son teknoloji cihazlarla parkurunu hep büyüten bir merkez halini almıştır. Dünyaca ünlü kozmetik markası Skinceuticals tarafından Master Estetisyen ünvanına layık görüldü.