Buz Lazer Fiyatları

Buz Lazer Nedir?

Buz lazer FDA onaylı bir uygulamadır.  810 nm dalga boyutunda diyot lazer teknolojisiyle geliştirilmiştir. Buz lazer vücutta alexandrite lazerden daha derine inebilmektedir. Bu derinlik ile vücuttaki en derin kıl köklerine ulaşmaya olanak sağlar. Özellikle sırt bölgesi gibi kalın deri yüzeylerinde oldukça etkili epilasyon yöntemlerindendir. Buz lazer uygulamasında kökleri yakarken bölgeye buz uygulanarak ağrı ve acı hissinin önüne geçmektedir. Adeta masaj konforuyla oldukça rahat uygulanabilen epilasyon yöntemidir. Bütün cilt tiplerine uygun olmakla birlikte geleneksel lazer yöntemlerinden farklı olarak 4 mevsim uygulanabilir bir epilasyon yöntemidir. Buz Lazer Fiyatları deyince Filiz Karslıoğlu gelir.

Buz Lazer Epilasyon seansları ne kadar sürer?

Uygulama süresi alanın genişliğine göre değişmektedir. Geniş alanlara uygulama 20-45 dakika, bıyık, çene gibi küçük alanlara ise 5-10 dakikada uygulama tamamlanır.

Lazer epilasyon tedavisine başlamadan önce, randevusundan en az altı hafta önce almak istediğiniz tüyleri koparmayı, cımbızlamayı veya ağda yapmayı bırakmanız tavsiye edilir, ancak tıraş olmanıza izin verilir. Bunun nedeni, lazerin, koparma ve ağda yoluyla geçici olarak alınan kıl köklerini hedef almasıdır. Bununla birlikte, lazer ışığının kıl köklerini daha iyi bulmasına yardımcı olacağından, randevunuza 24 saat kala tedavi alanını tıraş etmelisiniz.

Pigmentasyon bozukluklarına, kabarmaya veya yara izine neden olabileceğinden, tedaviden bir hafta önce solaryumda güneşe maruz kalmaktan ve UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Bunun nedeni, lazer ışığının derideki veya kıl foliküllerindeki pigmente çekilmesidir. Lazer ekipmanı cilt kalınlığınıza ve kıl renginize göre ayarlanır. Lazerin gözlere zarar vermemesi için tedavi odasındaki herkesin göz koruması takması gerekecektir. Cildinizin dış katmanları da özel bir soğutma cihazı veya soğuk jel ile korunacaktır. Bu, lazer ışığının cilde daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olur.

Uzman personelimiz daha sonra tedavi bölgesine bir ışık darbesi verecek ve ayarların tamam olduğundan emin olmak ve herhangi bir reaksiyon olup olmadığını kontrol etmek için bölgeyi birkaç dakika izleyecektir.

Tedavi sırasında lazer, kıl folikülüne zarar verecek ve yeniden büyümesini önleyecek konsantre bir ışık demeti yayacaktır. 

 

Buz Lazer Kalıcı mıdır?

Geçerliliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış Buz Lazer uygulaması en acısız ve en etkili lazer epilasyon yöntemidir. İstenmeyen tüylerinizle vedalaşmanın en etkili yöntemi olan buz lazer uygulamaları için Ankara’da Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Buz lazer epilasyon seansları sonunda etkinin görülmesi için en az  6 ay herhangi bir lazer uygulaması yapılmamalıdır. İlerleyen senelerde hormonal değişiklikler (hamilelik, kullanılan ilaçlar vs.) vücutta daha önce uyku halinde olan tüyler harekete geçebilir, zayıf tüyler halinde gözlemlenebilir. İnsan tabiatında var olan bu durum buz lazer operasyonunun başarısıyla bağıntılı değildir. Buz  Lazer epilasyon bu tarz sonuçlarda ihtiyaca göre senede 1 veya 2 seans tekrarlanabilir.

 

Buz Lazer Ağrılı Mıdır?

Buz lazer uygulamasında kökler yakılırken bölgeye buz uygulanır ve acı hissinin tamamen önüne geçilir, bilakis masaj konforunda bir epilasyon deneyimi yaşanır.

Buz Lazer Hangi Bölgelere uygulanabilir?

*Koltuk altı, genital bölge, bikini bölgesi, sırt, kollar, bacaklar, çene, ense, boyun ve yüze uygulanabilir.

Buz Lazer uygulama sonrası

Buz lazer tedavisi sonrası kısa süreli kızarıklık ve hassasiyet söz konusu olabilir. Bu etki çok kısa bir zaman diliminde ortadan kalkacaktır. Uygulama sonunda günlük yaşamınıza hemen geri dönebilirsiniz. Buz lazer Uygulamasının hemen ardından sıcak su ile duş almamalısınız. 1 hafta boyunca güneşten korunmalı ve peeling, kese gibi işlemlerden kaçınmalısınız. SPF 30 veya üzeri güneş kremi kullanmanız tavsiye edilir. Yüz bölgesinde buz lazer uygulaması yapıldığı takdirde 1 gün süre ile makyaj yapılmamalıdır.

Buz Lazer Erkelerde Uygulanır mı?

Buz Lazer epilasyon Kadınlar kadar Erkekler de Tercih etmektir. En çok Sakal Epilasyonunu kullanılmaktadır. Erkeklerde Kadınlar kadar kullana birler. Gögüs ve sırt kıllarınızdan kurtulun.

Buz Lazer Hangi Durumlarda  Uygulanmaz

1) Hamileler

2) Cilt Kanseri Geçirmişler

3) Kanser Hastaları

4) Işığa Duyarlı Kişiler

5) Roaccutane İlacı Kullananlar

Ankara’da Buz Lazer Uygulaması Seans süre ve Fiyatları

Buz Lazer uygulama seansları uygulanacak bölgeye göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 6-8 seans sürmektedir. Buz Lazer epilasyon fiyatları ise aynı şekilde uygulamanın yapılacağı bölgeye göre ve seans sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için aşağıda yer alan iletişim formu, Whatsapp iletişim hattımız ve telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Buz Lazer Fiyatları

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu