Cildi Besleyen Doğal Yağlar

Cilt bakımın geçmişten gelen güzellik sırları cildi besleyen doğal yağlar konusunda sizler için cildi  besleyen 5 bakım yağını açıkladık! Cilt bakım süreçlerinde kullanılan bakım ürünlerine ek olarak pek  çok bakım yağı tercih edilebilmektedir. Kimi zaman hassas ciltlerin dahi alerjik reaksiyon veya tahriş  durumlarında tedavi amacıyla kullanılırken; kimi zaman nemlendirme, sıkılaştırma cildi onarma  süreçlerinde harika birer destek ürün olabilmektedir. Ancak bu bakım süreçlerinde hedeflenen cilt  kaygılarına ve cilt yapılarına uygun şekilde bakım yağları tercih ederek cilde daha canlı, parlak ve  doğal görünüm sağlamak mümkün olacaktır. Cilt tedavilerine, cilt bakım ve cilt uygulamalarına ek olarak cilt uzmanınızın da tavsiyesi ile cilt bakım rutinlerine eklemeniz ile cildiniz için çok daha hızlı ve etkili sonuçlar almak mümkün olacaktır! 

1- Hindistan Cevizi Yağı 

Cilt ve vücut için faydalarının saymakla bitirilemeyeceği cilt yağları içerisinde yer almaktadır.  Hindistan cevizi yağı cilde faydaları; cilt lekelerine iyi gelene, cildi eşitleyen, aydınlatan ve kolajen sentezini artıran özelliklere sahiptir. Nemlendirme konusunda hindistan cevizi yağı cilt üzerinde  oldukça etkili olup saç bakım yağı olarak da kullanılır. Kullanım aşamasında diğer yağlarla  birleştirilirken mutlaka detaylıca araştırılmalıdır. Cilt tipini anlayarak ihtiyacı olan şekilde ve içeriklerle  beslemek çok daha sağlıklı sonuçlar için ideal olacaktır.  

2- Üzüm Çekirdeği Yağı 

Üzüm çekirdeği yağı cilt, üzerinde en az diğer yağlar kadar etkilidir. Pek çok cilt kaygısına iyi gelen  üzüm çekirdeği yağı cilde faydaları hakkında bilgi verecek olursak; hassas cilt yapılarının cilt  bariyerlerini güçlendirme de oldukça etkilidir. Güneşe karşı koruma sağlayan, cilt lekelerini onaran,  koyu halka görünümün önüne geçen formülünden etkin faydalanma için düzenli kullanım oldukça  önemli olacaktır. Cilt yapınıza uygun olarak seçilecek her bakım yağları ve ürünlerinden etkili  sonuçlar ancak rutin oluşturarak elde edilir. Üzüm çekirdeği yağı sivilce üzerinde de etkilidir.  Gözenekleri sıkılaştırarak gözenek görünümünün de önüne geçer 

3- Çay ağacı yağı 

Cilt için yağlar arasında oldukça önemli bir yere sahip olan çay ağacı yağlı veya akneye meyilli ciltler  için bir mucizedir. Cilt üzerinde virüs ve bakterilere karşı savaşan bu cilt bakım yağı akne ve sivilce  görünümünün iyileşme sürecini hızlandırırken cildi sıkılaştırmaktadır. Ayrıca cilt üzerinde hali hazırda  var olan veya olabilecek cilt hasarlarını iyileştirmektedir. 

4- Jojoba yağı 

Nemlendirici yağlar arasında yer alan bu yüz bakım yağı cilt üzerindeki etkileri oldukça fazladır. Her  bakım yağının onlarca faydası olduğu gibi jojoba etkisi de bir başka olabilmektedir. Jojoba yağı faydaları arasında cilt bariyerini güçlendirme, cildin nem rezervlerini doldurma gibi pek çok özellik  yer almaktadır. Bu faydalar arasında kolajen sentezini desteklemek de yer aldığı için cildin erken  yaşlanma belirtilerinin de önüne geçecektir. Cilt bakım rutinine veya cilt bakım uygulamalarına ek  olarak tercih edilmekle beraber mutlaka cilt uzmanlarına cildiniz için uygun olup olmadığı konusunda  danışmak da yarar vardır. Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi uzmanları tüm cilt uygulama süreçlerinde ve  sonrasında bilgileri ve uzmanlıkları ile sizlerin yanında! 

5- Zeytinyağı 

Doğadan gelen güzellikler arasında sofralardan eksik olmayan zeytinyağının cilde faydaları da oldukça  fazladır. Bu noktada uygulama yapılacak olan zeytinyağının çeşidi de oldukça önemlidir. Organik  içeriği olan zeytinyağı cilde faydaları; nemlendirme, besleme, onarma, arındırma ve sıkılaştırmanın  yanı sıra yaşlanma karşıtı etkileri de söz konusudur. 

Yüz bakım yağları cildinize uygun olarak uygulandığı gibi cilt uygulamaları ve cilt bakım rutinlerini de destekleyen yapılara sahiptir. Cilt Atölyesi uzmanları cilt hakkında tüm sorularınız ve uygulamalarınız  noktasında sizlerin yanında!

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu