Fractora Altın İğne Uygulaması

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Radyo Frekans enerjisiyle uygulanan cilt yenileme yöntemidir. Bu son teknoloji medikal cihazlar yardımıyla çevresel faktörlerin veya yaşla gelişen sarkmaların, lekelerin ve kırışıklıkların tedavisi sağlanır. Ameliyatsız bir estetik imkanı veren yöntem termis tabakasında kolajen sentezini uyararak etkisini gösterir. Altın iğne tedavisi sadece cilt gençleştirme amacıyla kullanılmaz, ayrıca akne, akne izleri, çatlaklar ve sarkmaları gidermek ve cilt sıkılaştırma amaçlı hem yüz hem de vücutta kullanılan bir yöntemdir.

Fractora Radyofrekans Altın İğne Uygulaması Süreçleri

Fractora’nın sahip olduğu fraksiyonel RF enerjisi, kırışıklıkları azaltmada klinik olarak kanıtlanmıştır. Minimal şekilde invazivdir, cildi yenilemek ve cilt kusurlarını gidermek için mikro iğne matrisi kullanılarak harika sonuçlar ortaya çıkarılır.

Fractora Altın iğne tedavisi öncesinde hastaya lokal anestezik krem uygulanır. Uygulama başladıktan sonra tedavisi 30 dakika civarında tamamlanır.

İlk seanstan sonra değişim görülmeye başlar ve tedavi sürecinden sonra 2 hafta sonunda farklar en belirgin şekilde ortaya çıkar.

Mikro lezyonlar ve hafif kızarıklık dışında yan etki gözlemlenmez. Danışan 2 günün ardından makyaj yapmaya başlayabilir.

Vivace Altın İğne Uygulaması

Cerrahi olmayan, ameliyatsız estetik teknolojilerinde en gelişmiş uygulamalardan biri Vivace Altın İğne Tedavisidir. Altın kaplı iğnelerle uygulanan Vivace altın iğne tedavisinde, cildin dermis ve epidermis tabakalarında kolajen ve elastin üretimi desteklenerek yeni bir yapılandırma süreci başlar. Özel tasarım 25 adet mikro altın kaplı iğnenin olduğu bir aparat sayesinde 0.5 mm ile 3.5 mm derinliğe inebilen özel altın uçlu başlıklar kullanılır. Bu sayede cildin üst ve Derin tabakasında kolajen ve elastin gibi gelişim faktörlerinin harekete geçmesi sağlanır. Vivace Fraksiyonel Radyofrekans sistemi ile başlıklar cilde temas ettiğinde mikro iğneler ayarlanan derinliğe otomatik olarak ani giriş yapar. Amaç verilebilecek en yüksek enerjileri deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

*Cildi Tazeler ve Kırışıklık tedavisi için Kullanılır

*Boyun ve dekolte bölgesinde belirgin toparlanma sağlar

*Leke, yara izi(skar), sivilce, akne, tedavisinde

*Sarkık tedavilerinde

*Gözenek sıkılaştırma

*Kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisinde

 

Fractora hangi tedavilerde kullanılır?

*Cilt kırışıklıklarının tedavisi

*Cilt yenilenmesi ve kalitesinin artması

*Yüz, boyun dekolte bölgesi sarkmaları

*Yara izi, skar tedavisi

*Sivilce izlerinin tedavisi

*Cilt lekelerinin tedavisi

*Gebelik çatlaklarının tedavisi

*Kilo alıp verme gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak oluşan kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisi

*Çatlakların tedavisi, gözeneklerin sıkıştırılması.

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu

Uzman estetisyen ve cilt koçu Filiz Karslıoğlu, yurtiçi ve yurtdışında aldığı eğitimlerle edindiği teorik eğitimleri 25 yılı aşkın sektör tecrübesiyle taçlandırdı. Sağlıklı yaş alma, cilt ve vücut estetiği alanlarında engin bilgi ve tecrübesi ve binlerce mutlu danışanıyla 2018 yılında kurduğu Cilt Atölyesi’nin tek mottosu; ‘’Yerinde saymak geriye gitmektir, daha iyi hep vardır.’’ oldu. Hem cilt hem vücut alanında dünyada geliştirilen FDA onaylı son teknoloji cihazlarla parkurunu hep büyüten bir merkez halini almıştır. Dünyaca ünlü kozmetik markası Skinceuticals tarafından Master Estetisyen ünvanına layık görüldü.