Gözenek Sıkılaştırma Uygulamaları

Gözenek sıkılaştırma, cildimizde gözenek artışını fark ettiğimiz andan itibaren üzerine araştırmalar yaptığımız bir konu halini alır. Günlük hayatın koşuşturmasıyla kimi zaman cildimize vakit ayıramamaktayız. Ta ki aynalarda minik gözeneklerimizi fark edeceğimiz o ana dek! Gözeneklerinizin günlük hayatınızda sizi etkilememesi için yapabileceğiniz pek çok nokta ve tüyo vardır. 

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi uzman bilgisini ve deneyimini tüm cilt kaygılarınızda sizlerle paylaşıyor! 

Gözenek Nedir? 

Cildinizde dikkatinizi çeken bu küçük can sıkıcı gözenekler nedir? Gözenekler, yüzeyde mikroskobik parçacıkların geçebileceği açıklıklardır. Gözenekler aynı zamanda cildimizin doğal yağ dengesini sağlayan sebumun cilt yüzeyine ulaşmasını sağlamaktadır. Cildimizin pek çok noktasında gözenekler elbette vardır. Gözenekler cildimizde ve sağlığımızda her şey yolunda giderse işlevlerini yararlı olacak şekilde yerine getiriyorlar. Ancak bazen gözenekler pek de mutlu olmayacağımız görünümler alarak; genişliyor, derinleşiyor kimi zaman daha farklı cilt kaygılarına sebep oluyorlar. Bu sebeple cilt bakımı gözenek kaygılarının başlamaması, var olan gözenek kaygılarının farklı cilt kaygılarına sebebiyet vermeden kontrol altına alınmasında oldukça önemli bir adımdır. 

Gözenekler Neden Oluşur? 

Gözenekler neden oluşur sorusunun yanıtı gözenekler her zaman vardır şeklinde olacaktır. Burada önemli olan nokta gözeneklerin daha da fark edilir olduğu zamanlardır. Gözenekleri doğru anlamak ve tanımak onların sağlığı için yapacağımız veya uygulamasını yaptıracağımız her cilt bakımı önemlidir. Bu şekilde hatalı ürün kullanımı veya cilde uygun olmayan uygulamalar ile cilde hasar vermenin önüne geçmiş olacaksınız. 

 

Gözenek Genişlemesi Nedir? 

Bütünüyle anatomimiz sağlıkla işlediğinde elbette gözenek genişlemesi, derinleşmesi olmayacaktır. Ancak bazı çevresel ve biyolojik faktörler gözeneklerin genişlemesine sebebiyet vermektedir. Bu noktada şunu anlamak gerekir ki gözenekler cildimizde sağlıkla işlevini yerine getirmek için her daim olacaklardır. Onları oradan yok etmek sağlığınız için de faydalı olmayacaktır. Elbette gözenek kaygılarınızın oluşması, gözeneklerinizin artık dikkatinizi çekmeye başlaması gibi durumlarda yapılabilecek oldukça etkili pek çok cilt bakım uygulaması ve gözenek sıkılaştırıcı ürünler vardır. Bölgesel olarak örnek vermek gerekirse çoğunlukla gözenek genişlemelerini burun, çene, alın bölgelerinde oluşabilmektedir. 

Gözenek genişlemeleri ilerledikçe açık, kapalı komedon, aknelenme, cilt lekeleri oluşumlarına sebebiyet verebilmektedir. Ciltte oluşabilecek kaygılara, sağlıksız görünümlere erkenden önlemler alarak cildin hasar almasına engel olunabilmektedir. 

Gözenek genişlemesinin sebeplerini Cilt Atölyesi uzmanları sizler için sıraladı!  

  • Çevresel Faktörler 
  • Sigara Kullanımı 
  • Hava Kirliliği Hatalı Cilt ürünleri 
  • Hatalı Cilt Uygulamaları 
  • Stres 
  • Yetersiz beslenme ve su tüketimi Biyolojik Faktörler 
  • Hormon Dengesizliği Menstrüasyon Dönemleri Bazı Medikal İlaçlar 
  • Bazı Tıbbi Rahatsızlıklar 

Gözenek Sıkılaştırıcı Tedaviler 

Gözenek sıkılaştırıcı tedaviler, uygulamalar, cilt bakımları elbette vardır. Dikkat edilmesi gereken husus nasıl bir uygulama olacağı, bu uygulamanın cildiniz için uygun olup olmadığıdır. Gözenek sıkılaştırıcı cilt uygulamaları arasında Green Peel ve Hydrafacial etkili sonuçlar için birebirdir. Düzenli cilt bakımlarınız ve evde uygulayacağınız teknikler ile gözenek genişlemesi ve derinleşmesinin önüne geçilebilir. Gözenek sıkılaştırıcı uygulamaları güven duyacağınız, alanında uzman ellere bırakmanız cilt sağlınızı korumak adına oldukça doğru bir adım olacaktır. 

Her cilt özeldir, her cilt biriciktir. Bu sebeple cilt uygulamalarında ve alacağınız cilt bakımlarının öncesinde muhakkak cilt analizini yaptırmayı unutmayınız. 

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi’nde tüm cilt bakımlarının ilk aşaması cilt analizi olup tüm cilt protokolleriniz uzman kadrosuyla hazırlanarak size özel bakım uygulamaları yapılır! 

  

Ankara Green Peel Cilt Bakımı 

Green Peel Ankara cilt bakımında uzman kadrosuyla Cilt Atölye her daim sizlerle. Greenpeel cilt uygulaması birden çok cilt kaygısında uygulaması yapılan doğal cilt bakımıdır. Bu uygulama cildi sağlıklı görünümüne kavuşturmak, canlı ve aydınlık görünümü sağlamak için son yıllarda çok tercih edilen bakımlar arasındadır. İçeriğinde bulunan 22’den fazla mineral ve yosun tüm cilt tipleri için uygun olan Green Peel; ciltte oluşabilecek gözenek tıkanmalarına, ince çizgilere lekelere doğrudan etki etmektedir. Kan dolaşımını tetikleyerek cildin dolgunlaşmasına, sağlıklı, enerjik bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. 

  

Ankara Hydrafacial Cilt Bakımı 

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi Ankara’da uzman kadrosuyla Hydrafacial cilt bakımı uygulamalarını sürdürmektedir. Hydrafacial cilt bakımı; özel başlığı ile cilt tipine en uygun şekilde bakım sağlar. Ciltte tıkanıklıklara, birçok cilt kaygısına sebebiyet verebilen ölü deri hücrelerini arındırarak cildin sağlıklı bir şekilde nefes almasına destek olur. Cilt Atölyesi’nde yapılan Hydrafacial uygulamasında da diğer uygulamalarda olduğu gibi danışanlarımız için en sağlıklı, içeriği temiz, kaygı odaklı cilt bakım ürünleri kullanılır. Bu uygulamayla yapılan işlem ile; cildin yenilenmesi, nemlenmesi, onarımı sağlanır. Tazelenmiş, yenilenmiş aydınlık bir cilde ulaşmanın en etkili yöntemlerinden biridir. 

  

Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünler 

Cilt Atölyesi uzmanları gözenek sıkılaştırıcı ürün tavsiyeleri ile Cilt Atölyesi’nde alacağınız Green Peel ve Hydrafacial uygulamalarınızı evde de destekleyerek tam sonuç alma sürecinizde yanınızda! 

Gözenek sıkılaştırıcı krem ve gözenek sıkılaştırıcı serum denildiğinde içeriğindeki salisilik asit sayesinde tam anlamıyla sıkılaşmanın ve su bazlı formülüyle her cilde uygun nemlenmenin karşılığı olan Skin Atelier ’in gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünleri gelir! 

Sebo Oil Serum gözenek sıkılaştırma serumu olarak kullanacağınız formülünde hyalüronik asit, çay ağacı yağı, biberiye yağı, salisilik asit bulunan bütünsel bir bakım sunarak sıkı bir cilt görünümü sunar! 

Sebo Oil Cream gözenek sıkılaştırıcı özelliği, muhteşem formülüyle sağlıklı pürüzsüz bir görünüm için cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlar. 

Gözenek sıkılaştırıcı etkisi ile bir diğer ürün Skin Atelier Bento Powder Corrector Clay saf kil içeriği mineral dolu yapısıyla ciltteki toksinleri, ağır metalleri uzaklaştır, hafif peeling etkisi ölü deri hücrelerini, cilt kirlerini ve fazla sebumu arındırır. Gözeneklerin nefes almasını sağlayarak gözenek görünümü azaltır. 

Skin Atelier Oil Control Toner ve Deep Cleansing Gel gözenek sıkılaştırıcı temizleme jeli ve gözenek sıkılaştırıcı tonik önerilerinde baş tacı olacaktır. İçerikleri ile siyah nokta oluşumuna engel olarak ciltte derinlemesine bir temizlik sağlar. İçerikleri ile cildi sakinleştirerek pürüzsüz bir görünümün ilk adımlarını oluştururlar. Gözenek sıkılaştırma ile temiz, pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olun. 

Geniş, derin gözenek görünümlerine Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi ile elveda! 

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu