İğneli Epilasyon

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli epilasyon; Elektroliz ve Elektroepilasyon olarak da bilinir. Vücuttaki kıl kanallarına deriden sokulan bir iğne ile verilen akım ile kıl köklerinin yakılması yöntemine iğneli epilasyon denir. Akımsız olarak iğne ile kıl kökündeki papilyaya ulaşıldıktan sonra akım verilir ve daha sonra akım kesilerek kıl kökünden çıkış yapılır. En etkili epilasyon yöntemlerinden olan iğneli epilasyon lazer ışınları kullanılmadığı ve her kıl köküne ayrı itina ile uygulandığı için tüy rengi ve cilt tipi farketmeksizin bütün vücutta uygulanabilir ve oldukça etkilidir.

İğneli epilasyon kalıcı mıdır?

İğneli epilasyon dünyanın en etkili ve en sık kullanılan epilasyon uygulamalarındandır. Başarılı bir uygulama için uygulayan kişinin bilgi, tecrübe ve yetenekleri önem arz eder. En kalıcı epilasyon yöntemlerinden olan iğneli epilasyon uygulamasını Ankara’da Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi güvencesiyle profesyonel ekibimiz, üst düzey hijyen koşullarına harfiyen uyulan merkezimizde gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Uygulamalarda kullanılan bütün malzemeler kişiye özeldir.

İğneli Epilasyon Ağrılı Mıdır?

İğneli epilasyon yönteminde ağrı kesici krem ve ilaçlar kullanılarak ağrı ve acı hissinin azaltıldığı doğru olsa da bu uygulamalar ağrı hissinin önüne tamamen geçemez, iğneli epilasyon yönteminde kişinin ağrı eşiğiyle ve uygulayıcının profesyonelliğiyle bağıntılı olarak az ya da çok ağrı hissi mevcuttur.

İğneli Epilasyon Uygulama Sonrası

İğneli epilasyon uygulanmasının hemen ardından uygulama yapılan bölgede nadiren kızarıklık kabartı veya küçük kabuklanmalar gibi ufak yan etkiler görünebilir. İşlem sonrası 24 saat süre deride tahrişe neden olabilecek kozmetik ürünleri kullanılmamalı, 2-3 saat süre ile su ile temastan kaçınılmalıdır.

Ankara’da İğneli epilasyon seans süreleri ve fiyatları

Var olan bütün kıl kökleri için bu işlem tekrar edildiğinden iğneli epilasyon seans süreleri kıl hücrelerinin yoğunluğuna ve cilt yapınıza göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için aşağıda yer alan iletişim formu, Whatsapp iletişim hattımız ve telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu

Uzman estetisyen ve cilt koçu Filiz Karslıoğlu, yurtiçi ve yurtdışında aldığı eğitimlerle edindiği teorik eğitimleri 25 yılı aşkın sektör tecrübesiyle taçlandırdı. Sağlıklı yaş alma, cilt ve vücut estetiği alanlarında engin bilgi ve tecrübesi ve binlerce mutlu danışanıyla 2018 yılında kurduğu Cilt Atölyesi’nin tek mottosu; ‘’Yerinde saymak geriye gitmektir, daha iyi hep vardır.’’ oldu. Hem cilt hem vücut alanında dünyada geliştirilen FDA onaylı son teknoloji cihazlarla parkurunu hep büyüten bir merkez halini almıştır. Dünyaca ünlü kozmetik markası Skinceuticals tarafından Master Estetisyen ünvanına layık görüldü.