Kol Sıkılaştırmak 

Kol sıkılaştırma, birçok kişi tarafından özellikle üst kollar için öğrenilme kaygısı duyulan bir konudur. Vücudumuz bir bütün olarak iletişimimizin görünen yüzüdür. Tıpkı dudaklarımız, gözlerimiz, kaşlarımız kadar beden dilinde üst bedenimizin de önemi vardır. Kollar bu noktada mimikleri destekleyen, çeşitli işaretler semboller oluşturan etkileşimin en önemli aracıdır. Cilt, vücut ne kadar sağlıklı hissedilirse iletişime de bir o kadar olumlu yansımaları olabilmektedir. Kol sarkmaları, aşırı yağlanma, kilo dalgalanmaları, sağlıksız beslenme, yaş almaya bağlı pek çok nedenle başlayabilir, oluşabilir. Kol arkası sarkmaları, kol sarkmaları günlük hayatı etkileyecek boyutlara ulaşabilmektedir. Öyle ki kol sarkması yaşayan kişiler toplum içinde el sallama eylemini pek gerçekleştirmemeye başlamaktadır. Kimi zaman kolları saklama isteği içinde olmak giyim zevkinin değişimine dahi sebep olabilmektedir. Elastikiyetini kaybeden, yeterli kolajen üretemeyen cilt bölgesinde erken yaş alma bir sonuç olarak da karşımıza çıkmaktadır. 

Kol sarkmaları Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi’nde çözümsüz değildirler! 

Kol Sıkılaştırma Egzersizleri 

Kol sıkılaştırma egzersizleri binlerce farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Kol sıkılaştırma hareketleri arka kol sıkılaştırma, ön kol sıkılaştırma, kol sıkılaştırma hareketleri şeklinde gruplanarak değişkenlik göstermektedir. Ayrıca kolları sıkılaştırmak için kol sıkılaştırma aletleri kullanabilirsiniz. Kimi profesyonel spor salonlarında olurken kimini evinize temin edebilirsiniz. Ayrıca ekipmansız kol egzersizleri de bulunmaktadır. Örneğin direnç bandıyla kol sıkılaştırma egzersizleri yapabilirsiniz. Tabi ki direnç bandı egzersizleri için detaylı bir araştırma ile sizin için en uygun olan direnç bandını seçmeniz gerekmektedir. 

Sarkan kolları için kol sıkılaştırma hareketleri için evde uygulayabileceğiniz kol egzersizlerine örnek verecek olursak; pilates, yoga, şınav çekmek, düşük seviyede ağırlık idmanları, göğüs press, plank yürüyüşü örnek verilebilir. Yoga yapılırken pek çok pozisyon vardır ben pozisyonlarda tüm vücut çalışmalarını sürdürmektedir. Bu sebeple yoga ve yoga egzersizleri kol sıkılaştıran egzersizler arasında yerini almaktadır. Pilates sıkılaşmanın karşılığı olmayı sürdürmektedir. Bir pilates seti ile evde pek çok kol, bacak, kalça sıkılaştırma hareketleri uygulayabilirsiniz. Ancak güvenliğiniz her şeyden önce gelir; bu egzersizlerden önce bir uzman tavsiye alınabilir. Tüm bu planlar düzen, sabır ve zaman isteyecektir. 

Kol sıkılaştırmak için yalnızca spor yeterli olmayacak elbette beslenme ile desteklenmesi gerekecektir. Özellikle “Sarkmış kol nasıl toparlanır?” sorusuna su yanıtını da vermek gerekir. Yeterli su tüketimi olmaması kollardaki yağ hücrelerinin gitmesini zorlaştıracaktır. Bu sebeple yeterli su tüketimi muhakkak yapılmalıdır. Uzmanınıza danışarak sizin ve vücudunuz için en doğru beslenme programını edinebilirsiniz. 

Spor yapmak, beslenme düzeni sağlamak bir yaşam tarzıdır. Ancak günlük hayat koşuşturmaları, yoğun tempolar kimi zaman kendimize dahi vakit ayırmamıza engelken bir yaşam tarzına çevirmek zorlaşabilmektedir. Öte yandan cilt, vücut kaygılarımız da orada öylece durmaktadır. Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi’nde cildinize, vücudunuza ihtiyacı olan zaman tanınırken, size keyfine varmak düşüyor! 

Kol Sıkılaştırma İşlemleri 

Kol sıkılaştırmak için egzersizler dışında kısa vadede etkili sonuçlar almak da mümkündür. Ameliyat gerektirmeyen bu teknoloji harikaları ile uzman ellerde sağlıkla sıkılaşan ciltler için Ankara Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi sizlerle! 

Cilt Atölyesi Emslim Vücut Uygulaması 

Yalnızca 30 dakikalık düzenli seanslarla etkili sonuçlar Cilt Atölyesi Emslim vücut uygulaması ile! Emslim cihazı estetik tıp alanında kullanılan HI-EMT teknolojisidir. Emslim doku ile manyetik etkileşime geçerek yağ hücrelerini yok ederek kas kütlesinde artışı sağlamaktadır. Kol bölgesinde; kol arkası, kol altı yağlanmasında; tek uygulamada emslim, çok fazla kas çalıştırarak egzersizle ulaşamayacağınız kadar yakım gerçekleştirir. Hedeflenen kas grupları üzerinde ayarlanarak en etkili sonuçlar elde edilir. Tüm bölgesel odaklı uygulamalar için ayarlanabilir teknolojinin klinik ortamlarda yapılan test ve araştırmaları sonucunda; Kas kütlesinde %18’e kadar gelişim gözlenirken, danışanlarda %21 oranında yağ kaybedildiği gözlenmiştir. 

Cilt Atölyesi Eximia HR 77 

Eximia HR 77 ile inatçı yağlara Cilt Atölyesi’nde Elveda! Teknoloji harikası bu cihaz ile kişisel programlarınıza göre ilerleyerek yağ yakımları gerçekleştirilmektedir. Daha ince fit görünümlü kollar için oldukça etkilidir. Sık sık duyduğumuz “Kol sıkılaştırmak için ne yapmalı?”, “Sarkmış kol düzelir mi?” gibi soruların tam yanıtını oluşturan teknolojidir. Bölgesel incelmenin, zayıflamanın anahtarıdır. Kollardaki inatçı yağ dokularını uzaklaştırırken sıkılaştırma ile genç görünüm sunar. İtalyan mucizesi bu cihaz uygulaması uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Tek uygulamada arzu edilen bölgelerde önemli sonuçlar kaydedilir. 

Ankara Kol Sıkılaştırma

Kol sıkılaştırmak için birçok farklı yöntem vardır. Sizinle yaptığımız ön görüşmeler ile beraber çizdiğimiz yolda koldaki sarkık görüntüsünden birlikte kurtulalım. Ankara Kol sıkılaştırma uygulaması ve merak ettiğiniz tüm uygulamalar ile ilgili detaylı bilgi almak için yer alan iletişim formu, Whatsapp iletişim hattımız ve telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.   

 

 

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu