Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer? 

Yüzdeki lekeler nasıl geçer? Yüzün pek çok noktasından koyudan açığa değişen erken yaş almış bir görünüm ortaya çıkaran lekeler sanıldığı gibi kalıcı değil! Doğru uygulamalar, sağlıklı ve etkili ürünlerle herke için parlak eşit bir cilt!

Yıllardır çok sayıda birey tarafından araştırılmaktadır. Yüz lekeleri için evde bakım yapmayı deneyen, cilt analizi olmaksızın doğrudan uygulamalar yaptıran veya hatalı ürünler sonucunda leke artışlarına sebep olabilen pek çok durum vardır. Yüz lekeleri; cilde rengi veren melanin dengesinin bozulması birtakım nedenlerle değişmesinden kaynaklanmaktadır. Melanin artışı oluştukça koyulaşan, melanin düzeyi azaldıkça açılan renkler oluşmaktadır. Melanin düzeyini ve yüz lekelerini etkileyen birden çok faktör vardır. Bu faktörleri anlama yüz lekelerine karşı doğru bir uygulama yapmak etkili sonuçlar için oldukça faydalı olacaktır. Geçmediği düşünülen kimi zaman günlük hayatta duygu durumumuzu etkilen yüz lekeleri sabır, düzen ve doğru uygulama ve ev ürünleri ile daha aydınlık bir cilt elbette mümkün olabilir! Eşit, parlak, pürüzsüz bir cilt kim istemez!
Cilt Atölyesi uzman kadrosu ile cildinizi tanıyarak, lekeler için en sağlıklı uygulamaları danışanlarına sunmaktadır!

Yüz Lekesi Nedir?

Yüz lekesi çok fazla nedenle oluşabilen cilt yüzeyinde yüz bölgesinde oluşan renk eşitsizliklerdir. Cilt tonu eşitsizlikleri, yüzde oluşun renk eşitsizlikler farklı tonlarda ve renklerde olabilmektedir. Yüzde beyaz leke, yüzde kırmızı leke, yüzde kahverengi lekeler oluşurken bu tonlar mavi ve grilere dahi dönüşebilmektedir. Bu yüz lekesi oluşumlarının ton eşitsizliklerinin önüne geçmek, durdurmak doğru uygulama, leke tedavisi, yüz lekesi ürünleri ile mümkün olabilmektedir. Yüzde oluşan lekeler bir cilt kaygısıdır. Yüz lekeleri için birçok kişi araştırmalar yapmaktadır. Ancak her uygulama, her ürün bireysel olarak çözüm olmayabilir, kimi durumlarda cilt kaygısını artırarak daha fazla yüz lekesi görünümüne sebep olmaktadır.
Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi ile cildinizi tanıyın, cildiniz için en sağlıklı uygulama sürecine başlayarak etkili sonuçlar alın!

Yüz Lekesi Neden Oluşur?

Yüz lekesi neden oluşur? Bu soru yüz lekelerini ne geçirir sorusunda önce gelmelidir. Öncelikle yüz lekelerinin oluşum sebeplerini, faktörlerini anlamak, cildimizde oluşum nedenini saptamak tüm yüz uygulamaları için doğru bir başlangıç olacaktır. Yüz lekeleri biyolojik ve çevresel çok fazla neden bağlı olabilmektedir.
       

Biyolojik Faktörler                                                          

 • Hiperpigmentasyon     
 • Sistematik Hastalıklar 
 • Deri Döküntüleri   
 • Doğum Lekeleri   
 • Hormonal Düzensizlik    
 • Hamilelik      
 • Akne Sivilce İzleri  

Çevresel Faktörler

 • Güneşe Bağlı Lekelenmeler 
 • Yetersiz Beslenme ve Sıvı Alımı 
 • Nemsizlik   
 • Hava Kirliliği 
 • Hatalı Cilt Bakımı 
      

Yukarıdaki örnekler genel olarak yüz lekelerinde çok sayıda kişinin ortak nedenleri arasında yer almaktadır. Bu nedenler dikkate alınarak yapılacak tüm doğru uygulamalar ve uygulama süreçleri etkili sonuçlar verecektir. Dikkat edilmesi gereken husus cilt bakımının sabır isteyen bir süreç olduğudur. Sabır ve düzen, parlak aydınlık ciltler için oldukça önemlidir. 

Yüz Lekesine Ne İyi Gelir?

Yüz lekesine ne iyi gelir soruna verilecek yanıt doğru uygulamalar, cilt için en sağlıklı ürünler ve uzman ellerden alınacak yüz lekesi tedavileridir. Yüz leke giderici doğrudan tek bir ürün yoktur. Veya bir defada doğrudan eşit bir cilt tedavisi doğru olmayabilir. Cilt bakımı bir süreçtir, rutindir. Yüz lekeleri için kullanılacak ürünler içerikleri ile temiz olmalıdır. Ürünün formülünde örneğin Hyalüronik Asit olması cildiniz için oldukça sağlıklı bir nemlendirme demek olabilir. Veya düzenli olarak özellikle güneşin kendisini hissettirdiği günlerde tüm ciltler koruyucu kullanmalıdır. Burada yine tüm içeriğe bakılmalıdır. Bir diğer merak edilen konu, yüz lekeleri için maske, yüz lekeleri için krem veya yüz lekeleri için evde doğal yöntemlerdir Yüz lekeleri için kullanılacak her ürün cilt protokollerine uygun olmalıdır. Cildinize ağır ya da hafif gelebilecek veya yüzde başka kaygılara yol açabilecek ürünleri almadan önce bir cilt analizi yaptırmak oldukça doğru bir adım olacaktır.  


Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi tüm danışanlarına, uygulamalar öncesinde cilt analizi yaparak sağlıklı, bireysel cilt protokollerini uygulamaktadır! Ayrıca Cilt Atölyesi uzman ekibi evde uygulama yapılabilecek yüz leke kremi, yüz leke maskesi, gibi ev devam ürünleri için cildinize uygun ürün tavsiyelerini danışanları ile paylaşmaktadır.

Yüz Lekesi Tedavisi Nelerdir?

Yüz lekesi tedavisi nelerdir? Bu soru ev uygulamalarından tam olarak sonuç alamamış yüz lekesi kaygısı yaşayan kişiler tarafından Cilt Atölyesi’ne sıklıkla yöneltilmektedir. Yüz lekelerine kesin çözüm, yüzdeki kahverengi lekelere kesin çözüm, yüzdeki lekelere kesin çözüm gibi cümleler yerine bir uzman cevabı olarak cildiniz sağlıklı parlak görünümüne sabır ve düzen ile Cilt Atölyesi’nde kavuşacak demek daha sağlıklıdır.

Ankara Yüz Leke Tedavisi

Ankara Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi ile yüz lekeleri için kesin çözümler ile beraber yüksek oranda sonuç almak mümkündür. Cilt Atölyesi’nde cildi ve lekeyi tanıyarak uygulama sürecine başlanmaktadır. Bütünüyle leke odaklı işlemler yapan uzman kadromuz cildin ihtiyacı olan bakımı sağlamaktadır. Danışanlarımıza yüz leke tedavisi, yüz leke uygulaması noktasında Kimyasal Peeling, IPL Lumecca, Fractora Altın İğne, Dermapen, Vivace Altın İğne, Forma Tedavisi, İğnesiz Mezoterapi(Frozen Face) ile daha sağlıklı ve pürüzsüz, canlı bir cildin tadını çıkarın!

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu