Ankara Leke Tedavisi 

Cilt üzerindeki koyulaşmaya leke denir. Bu lekelere cilde rengini veren melanin pigmenti neden olur. Melanin pigmetinin belli bir yere aşırı toplanmasıyla cildimizin üzerinde istemediğimiz lekeler oluşabilir. Lekeler hem kadınların hem de erkeklerin ortak sorunudur. Bu lekelerin çoğu güneş ışınları tarafından oluşur. Maruz kaldığımız güneş ışınları(melazma) dengesiz cilt tonuna, koyu lekelere sebep olur. Güneşin ultraviyole ışınlarına maruz kalan cildimiz de oluşan lekeler dışında farklı etkenler de lekeye neden olabilir. Bu etkenler; ağızdan alınan ilaçlar, bazı kozmetik ürünler, bazı sistematik hastalıklar, hormonlar, hamilelik, sivilce ve genetik faktörlerdir. Bu lekeler yüzün alın, yanak, çene gibi bölgelerine yerleşirken vücudumuzda da eller, sırt ve göğüs bölgelerine yerleşebilir. Cilt tedavisinde en önemli şey lekenin ciltteki derinliğidir. Leke yüzeye daha yakınsa giderilmesi daha kolaydır. Yazın güneşe maruz kalan cildimiz ve artan sivilceler yüzümüzün lekelenmesine yol açar. Bu lekelerin kışın tedavi edilmesi tavsiye edilir. Bol su tüketip, kışın soğuğundan cildimizi koruyup, cildinize uygun bakım yapıldığında ışıl ışıl parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.  

Ankara Leke Tedavisi Nelerdir? 

Leke tedavileri cerrahi bir müdahale gerektirmez. Birçok leke tedavisi yöntemi vardır. Bu yöntemler ile daha sağlıklı ve pürüzsüz cilde sahip olabilirsiniz. İşlem sonrası işlemin uygulandığı kısımlarda kızarıklık ve hafif şişlikler olması normaldir 1 veya 2 güne kendiliğinden geçer. 

Sivilce Leke Tedavisi 

En yaygın lekeler melazma ve sivilce lekeleridir. Bu lekelerin birçok tedavi yöntemi vardır. 

Melazma ve Leke Tedavisi Ne Kadar Sürer? 

Birçok melazma ve leke tedavisi yöntemi vardır fakat bu işlemler sizlerin tercihleri ve ekibimizin sizinle yaptığı anamnez doğrultusunda kişiden kişiye göre değişim gösterir. 

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu