Burundaki Siyah Noktalar 

Burundaki siyah noktalar binlerce kişinin en önemli cilt kaygıları arasında yerini almaktadır. Dünyada  milyonlarca insan yaşamaktadır. Milyonlarca insanın birbirinden farklı cilt kaygıları vardır. Birbirinden  farklı cilt tipleri bulunmaktadır. Cilt ayrıca kendi içerisinde bölgesel olarak da değişkenlik  göstermektedir. Peki cildin farklı kaygılar yaratmasının altında ne tür sebepler yatmaktadır. Örneğin, “Neden T bölgesi daha çok yağlanır?” gibi birçok soru sorar yanıtları almak isteriz. Çünkü cilt kaygıları  kimi dönemlerde o kadar tepki gösterir ki bu dönemler günlük rutine dahi olumsuz etkilerini gösterir.  Dünya üzerinde en yaygın, en çok merak edilen konulardan biri aslında siyah noktalardır. Fakat  bölgesel olarak burun üstündeki siyah noktalar neredeyse herkes için bir kaygı oluşturmaktadır.  Burun bölgesi tam olarak T bölgesinde kalan sebase bezlerinin yoğunlukta bulunduğu bir alandır. Bu  bezler özellikle yüz ve saçlı alanda bulunmaktadır. Yoğun şekilde sebum üretebilmektedir. Bu da en  ufak fazla yağ oluşumunda siyah noktaya çevirmektedir. Bu nedenle siyah noktalar en yoğun şekilde  T bölgesinde bulunur. 

Siyah nokta kaygısından kurtulmak için birçok farklı yöntem kullanılır. Sizler ile yaptığımız ön görüşmeler sonucunda sizinle birlikte cilt tipinize uygun protokolleri belirleyerek seans süresi belirlenir. Farklı birçok temizleme çeşidi bulunur bunlar cilt üzerindeki lekelerden, siyah noktalardan ve ölü hücrelerden arınma sağlar ve daha sağlıklı ve genç bir cilde sahip olursunuz.

Green peel, Hydrafacial gibi uygulamalar ile sağlıklı bir cilde kavuşun.

Burun Siyah Nokta Temizleme 

Ciltte oluşan kaygılara karşı oldukça sabırlı ve doğru yöntemler kullanılması, cildi iyice tanıyarak bir  süreç geliştirilmesi gerekir. Aksi halde cilt daha fazla irrite olarak kaygıyı artırır kimi zaman farklı cilt  problemlerine de neden olur. Bu nokta eğer kaygınız yüzdeki siyah noktalar veya özellikle burundaki  siyah noktalar ise sabırla cilt için en doğru uygulamalar ve cilt bakım rutinleri benimsenmelidir.  Örneğin evde yapılan siyah nokta sıkma işlemi kimi zaman hijyenik olmamakla beraber cilt tahrişine  yol açmaktadır. Cilt özenli temizlenerek, yumuşatılmadan temizleme işlemine geçmez kaygıları  artıracaktır. Temizleme işlemlerinde ellerin veya aparatların hijyeni de ayrıca büyük bir önem  taşımaktadır. Peki ciltte özellikle burun bölgesindeki komedonlar neden oluşur diye sorulacak olursa;  bunu yüzlerce nedeni olabilmektedir. Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi uzmanları sizler için yanıtladı!

Burunda siyah nokta neden olur? 

T bölgesinde oluşan bu yapının sebebi hava kirliliğine, vücudun fazla sebum salgılamasına, strese,  hormonal dengesizliğin yaşanabileceği her dönemde kendisini gösterir. Bu noktada cilt kaygılarının  önüne geçmek için doğru beslenme, yeterli sıvı tüketimi ve cilt için en doğru cilt bakımı süreçlerinden  geçmektedir. Elbette tıbbı durumlarda mutlaka uzman desteği alınmalıdır. Ancak bunların dışında  sürekli oluşan siyah noktalar, sivilceler için ise cildi tanımak onu en doğru şekilde beslemek için cilt  uzmanlarına başvurmak gerekmektedir. Cilt Atölyesi alanında uzman bilgisi ile yıllardır cilt  danışmanlığı vermektedir. Burunda siyah nokta oluşumu kaygılarınız için ise cilt analizi yaptırarak en  doğru adımı atabilirsiniz. Böylece cildinizde herhangi bir uygulama yaptırırken cildi tanımış onun için en gerekli olan ürünleri ve bileşenleri cildinize vermiş olacaksınız. Sağlıklı cilt bakımı rutini sabırla  yapıldığı takdirde kalıcı ve etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Örneğin sıklıkla kullanılan siyah nokta  bandı, siyah nokta sıkma aparatı her cilt tipi için uygun olmadığı gibi çoğu ciltte kaygıyı yoğun şekilde  artırmaktadır. Elbette sıkılmayacak, siyah nokta burun bandı kullanılmayacaksa ne yapılacak diye  sormak oldukça haklıdır. Ancak işte tam bu noktada pek çok sağlıklı yöntem uzman ellerde sağlıkla  işlem görüyor ve etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. 

Cilt Atölyesi tüm cilt kaygılarında danışanlarının her daim yanında! 

Siyah Noktalara Kesin Çözüm 

Cildiniz için kalıcı çözümler arıyor, en doğru içerikleri tercih etmek için uzman görüşlerine ihtiyaç  duyuyorsanız, Cilt Atölyesi tüm kaygıları özenle açıklıyor, cildi tanıyor, uygulama planı oluşturuyor ve  ardından ev devam ürünleri için danışanlarına önerilerine sunuyor. Örneğin son yılların en etkili  seçeneklerinden birisi Hydrafacial burun siyah nokta bakımında oldukça etkili. Ayrıca Cilt  Atölyesi’nde bir de Atölyefacial deneyin! Hydrafacial fiyat bilgileri için iletişime geçin! Bu noktada elbette danışanlar için siyah noktalara evde çözüm teknikleri de önemli bir rol 

oynayacaktır. Burundaki siyah noktalar için maske seçiminden, cilde uygun nemlendirme  tekniklerinden kullanılacak temizleyecilere her adım cilt kaygısında önemli rol oynayacaktır.

 

Burundaki Siyah Noktalar için Seans Süresi ve Fiyat

Siyah noktalar için seans sayısı uygulanan cilt tipine ve tedavi yöntemine göre belirlenir. Cilt bakım rutini her cilde göre değişiklik gösterir. Bu sebeple ilk seansta gözle görülür bir etki alsanız bile seans sayısı değişebilir. Sizinle birlikte belirleyeceğimiz yolda seans sayısını size söyleriz. Fakat uygulama esnasında duyulan gereksinimlere göre de değişiklik gösterebilir. Fiyatlar belirlenirken bu değişkenler de göz önüne alınarak belirlenir. Hydrafacial uygulaması ile ilgili detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formu, Whatsapp iletişim hattımız ve telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu