Buz Lazer Yüze Uygulanır mı ?

Yüze Buz Lazer Uygulamaları diğer uygulamalara göre daha iyi sonuç vermektedir. Diode Buz Lazer teknoloji sayesinde her türlü renk tüylerinizden kolayca kurtulabilirsiniz. Ayrıca buz soğutma sistemi sayesinde yanık iziz bırakmaz. Herhangi Bir Acı sızıyla karşılaşmasınız. Buz Lazer Yüze Uygulanır mı ? sorusunun açıklamasıdır.

Buz Lazer Sonrası Kese Yapılır mı ?

Genelde Kadınlar Buz Lazer Epilasyon sonrası kullanılan jel yüzünden yıkanmak isterler. Lakin Tenleri lazer işlemi gördüğü için hassaslaştığı için ortalama 1 Hafta kese Yapılması önermez cildinizin tahriş görmemesi için buda Buz Lazer Sonrası Kese Yapılır mı ? sorunuzun cevabı diğer sorularınız için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Buz Lazer Sonrası Çıkan Tüyler Nasıl Alınır

İlk seans buz lazer epilasyon yapıldıktan 3 ila 5 gün içerisin de ilk kıllar çıkar ve dökülür. Bundan sonra çıkacak tüyleri kesinlikle Ağda ve Cımbız kesinlikle kullanılmaz sebebi ise kıl köklerinizin çekilmesidir. Buz lazer ana mantığı kıl köklerini yakma mantığıyla çalışması nedeniyle kıl köklerinin zara verilmemesi en iyi yöntemdir. Kıl ve tüyleriniz jilet yada tüy dökücü kremleri tercih ediniz. Buz Lazer Sonrası Çıkan Tüyler Nasıl Alınır sorunuza cevabıdır.

Buz Lazer Kıllar ve Tüyler Ne Zaman Dökülür

Buz Lazer tüyleri bitirir mi ? diye soruyorsunuz. Bunu için ilk önce Epilasyon süreciniz inceleyelim. Buz lazer ortalama 4 ila 6 seans sürmektedir. Fakat bunu iletirken vücudunuzun cilt özellikleri, tüylerin yoğunluğu, kalınlığı ve harmanların yoğunluğunu göz ardı edemeyiz. Buz Lazer yöntemi çok çabuk yapılır. Tüm Vücut ortalama 45 dakika gibi bir sürede uygulanabilir. İşlem bittikten sonra kıllar 3 ila 5 gün içinde uzar ve çıktıkları gibi dökülmeye başlarlar. Bu olaya kıl uzaması diyemeyiz. Kökleri ölü olduğu için bu da 4 ila 6 hafta kıl çıkmaz. Yeni oluşan kıllar görüldüğünde 2 seans habercisi olmaktadır. bazen buz lazer de 7 ,ile 9 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Epilasyon süresi bazı kılların geç uzaması faktöründen dolayı sürede uzamaktadır. Buz lazer diğer epilasyon çeşitlerine göre daha hızlıdır. Kesin somucu almak için seansların birden fazla yapılması gerekmektedir.

 

Buz Diot Lazer Farkı Nedir.

Diod lazerler bölgesel hedefleme ve Lazer ışığının isabet oranı çok yüksek olduğu için başarı oranı daha yüksektir. Diod lazerlerle sonuca ulaşmak daha çabuk olduğu gibi kesin sonuç elde etme oranı daha yüksektir. Buz Diod lazer epilasyon hem bölgesel hem de tüm vücut uygulamalarında kullanabilmektedir. Buz başlıklı diod Lazer kullananlar büyük bir çoğunluğu acısız bir işlem olduğunu söylemektedir.

Buz Lazer Nedir?

Buz lazer FDA onaylı bir uygulamadır.  810 nm dalga boyutunda diyot lazer teknolojisiyle geliştirilmiştir. Buz lazer vücutta alexandrite lazerden daha derine inebilmektedir bu derinlik ile vücuttaki en derin kıl köklerine ulaşmaya olanak sağlar. Özellikle sırt bölgesi gibi kalın deri yüzeylerinde oldukça etkili epilasyon yöntemlerindendir. Buz lazer uygulamasında kökleri yakarken bölgeye buz uygulanarak ağrı ve acı hissinin önüne geçmektedir. Adeta masaj konforuyla oldukça rahat uygulanabilen epilasyon yöntemidir. Bütün cilt tiplerine uygun olmakla birlikte geleneksel lazer yöntemlerinden farklı olarak 4 mevsim uygulanabilir bir epilasyon yöntemidir.

 

Buz Lazer Kalıcı mıdır?

Geçerliliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış Buz Lazer uygulaması en acısız ve en etkili lazer epilasyon yöntemidir. İstenmeyen tüylerinizle vedalaşmanın en etkili yöntemi olan buz lazer uygulamaları için Ankara’da Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Buz lazer epilasyon seansları sonunda etkinin görülmesi için en az  6 ay herhangi bir lazer uygulaması yapılmamalıdır. İlerleyen senelerde hormonal değişiklikler (hamilelik, kullanılan ilaçlar vs.) vücutta daha önce uyku halinde olan tüyler harekete geçebilir, zayıf tüyler halinde gözlemlenebilir. İnsan tabiatında var olan bu durum buz lazer operasyonunun başarısıyla bağıntılı değildir. Buz  Lazer epilasyon bu tarz sonuçlarda ihtiyaca göre senede 1 veya 2 seans tekrarlanabilir.

 

Buz Lazer Ağrılı Mıdır?

Buz lazer uygulamasında kökler yakılırken bölgeye buz uygulanır ve acı hissinin tamamen önüne geçilir, bilakis masaj konforunda bir epilasyon deneyimi yaşanır.

Buz Lazer Hangi Bölgelere uygulanabilir?

*Koltuk altı, genital bölge, bikini bölgesi, sırt, kollar, bacaklar, çene, ense, boyun ve yüze uygulanabilir.

Buz Lazer uygulama sonrası

Buz lazer tedavisi sonrası kısa süreli kızarıklık ve hassasiyet söz konusu olabilir. Bu etki çok kısa bir zaman diliminde ortadan kalkacaktır. Uygulama sonunda günlük yaşamınıza hemen geri dönebilirsiniz. Buz lazer Uygulamasının hemen ardından sıcak su ile duş almamalısınız. 1 hafta boyunca güneşten korunmalı ve peeling, kese gibi işlemlerden kaçınmalısınız. SPF 30 veya üzeri güneş kremi kullanmanız tavsiye edilir. Yüz bölgesinde buz lazer uygulaması yapıldığı takdirde 1 gün süre ile makyaj yapılmamalıdır.

Ankara’da Buz Lazer Uygulaması Seans süre ve Fiyatları

Buz Lazer uygulama seansları uygulanacak bölgeye göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 6-8 seans sürmektedir. Buz Lazer epilasyon fiyatları ise aynı şekilde uygulamanın yapılacağı bölgeye göre ve seans sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Buz Lazer Yüze Uygulanır mı ?

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu