Kavaklıdere Buz Lazer

Buz Lazer Epilasyon

Kavaklıdere Buz lazer epilasyon en ince tüylerde bile etkili sonuç oluşturur. Buz lazer Nasıl Çalışır ağrısızdır. Dört mevsim uygulanabilen buz lazerleri sayesinde tüylerinizden acı çekmeden hızlı bir şekilde kurtula bileceksiniz. Üstün teknoloji soğutma sistemi sayesinde buz lazer işlemi sırasında acı hissetmezsiniz. Buz lazer lerinin diğerlerinden farkları biri her tüy rengine yapabilmesidir. Bu sayede koyu tenli kişilerde de lazer epilasyon ile kıllarından kurulabilmektedir.

Buz Lazer Nasıl çalışır?

Lazer epilasyon sırasında, bir lazer ışını deriden tek bir kıl folikülüne geçer. Lazerin yüksek ısısı kıl folikülüne hasar verir ve bu da gelecekteki kıl büyümesini engel olur. Lazer epilasyon en çok açık tenli ve koyu renkli tüylere sahip kişilerde daha etkilidir.

Lazer epilasyon tüylerin uzaması  etkili bir şekilde yavaşlatsa da, temelli epilasyonu garanti olmaz. Epey bir tüysüz dönem sağlamak için tipik olarak çok fazla lazer epilasyon tedavisi gerektirir. Periyodik cilt bakım tedavileri de gerekebilir. 

Buz Lazer epilasyon nedir?

Buz lazer, Filiz Karslıoğlu tarafından geliştirilmiş FDA onaylı bir çalışmadır.. 810 nm dalga boyunda diyot lazer teknolojisini kullanır. B-Eight Ice, güçlü soğutma mekanizması ve seri çekimleri sayesinde Diode Laser cihazları arasında açık ara en acısız sisteme sahiptir.

B-Eights Ice aplikatörü 2×1 cm başlığı ile daha geniş bir alana uygulama yapabilir, Buz Lazer (uygulama bölgesine buz uygulama yaparak  ağrıyı ortadan kaldırırken, folikülleri sıcak yakar.

Buz Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir?

Kıl oluşumu tamamlanmış ve çalışmaya engel tıbbi bir sorunu olmayan herkese uygulanabilir. Hamilelikte uygulanmaz. Tüm cilt tipleri üzerinde derin bir etkiye sahip olsa da direk beyaz ve çok sarı saçları göremez…

Buz Lazer epilasyon kaç seans uygulanır?

Seans süreleri kişinin ten rengine, saç rengine, saç kalınlığına ve yoğunluğuna göre değişmektedir. Vücut ve yüz epilasyonu ortalama 8 seans sürer. Kullanılan ilaçlar ve hormon bozuklukları gibi durumlar o dönemde saçlarda artışa neden olabilir.

Buz Lazer Epilasyon seansları ne kadar sürer?

Uygulama süresi alanın genişliğine göre değişmektedir. Geniş alanlara uygulama 20-45 dakika, bıyık, çene gibi küçük alanlara ise 5-10 dakikada uygulama tamamlanır.

Lazer epilasyon tedavisine başlamadan önce, randevusundan en az altı hafta önce almak istediğiniz tüyleri koparmayı, cımbızlamayı veya ağda yapmayı bırakmanız tavsiye edilir, ancak tıraş olmanıza izin verilir. Bunun nedeni, lazerin, koparma ve ağda yoluyla geçici olarak alınan kıl köklerini hedef almasıdır. Bununla birlikte, lazer ışığının kıl köklerini daha iyi bulmasına yardımcı olacağından, randevunuza 24 saat kala tedavi alanını tıraş etmelisiniz.

Pigmentasyon bozukluklarına, kabarmaya veya yara izine neden olabileceğinden, tedaviden bir hafta önce solaryumda güneşe maruz kalmaktan ve UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Bunun nedeni, lazer ışığının derideki veya kıl foliküllerindeki pigmente çekilmesidir. Lazer ekipmanı cilt kalınlığınıza ve kıl renginize göre ayarlanır. Lazerin gözlere zarar vermemesi için tedavi odasındaki herkesin göz koruması takması gerekecektir. Cildinizin dış katmanları da özel bir soğutma cihazı veya soğuk jel ile korunacaktır. Bu, lazer ışığının cilde daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olur.

Uzman personelimiz daha sonra tedavi bölgesine bir ışık darbesi verecek ve ayarların tamam olduğundan emin olmak ve herhangi bir reaksiyon olup olmadığını kontrol etmek için bölgeyi birkaç dakika izleyecektir.

Tedavi sırasında lazer, kıl folikülüne zarar verecek ve yeniden büyümesini önleyecek konsantre bir ışık demeti yayacaktır. 

Buz Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?

Lazer epilasyon koltuk altı, genital bölge, bikini bölgesi, kollar, bacaklar, çene, ense ve boyun bölgesine uygulanabilir.

Buz Lazer (Soprano Ice) epilasyon, ağrı eşiği düşük ve kılları sert olan erkeklerde sırt, ense, yanak üstü gibi zorlu bölgelerdeki istenmeyen tüyler için etkilidir. Ergonomik başlığı sayesinde erkekleri rahatsız eden kaş üstü ve kulak içi tüylerinde de etkilidir.

Dört mevsim buz lazer epilasyon

Buz Lazer (Soprano Ice) epilasyon dört mevsim uygulanabilen bir yöntemdir. Bu yöntem esmer ve bronz tenli veya koyu sarı veya kızıl saçlı kişilere de rahatlıkla uygulanabilir.

Buz Lazer (Soprano Ice) Epilasyonun zararı var mı?

Buz Lazer (Soprano Ice) Epilasyonun kalıcı bir yan etkisi yoktur. Uygulama sonrasında hassasiyet ve kızarıklık görülebilir. Bu etki kısa süre içinde kaybolacaktır.

Neden buz lazer epilasyon yaptırmalıyım?

Herkes vücudundaki istenmeyen tüylerden kurtulmak ister. Şimdiye kadar epilasyon için kullanılan geleneksel yöntemler, istenmeyen tüyleri sadece kısa bir süreliğine almak için kullanılıyordu. Lazer teknolojisi kullanılmaya başlandığı için kişi tüylerinden kalıcı olarak kurtulabilir! Buz lazer epilasyon teknolojisi ise en gelişmiş epilasyon tekniğidir. FDA onaylı buz lazer, kalıcı epilasyon için tüm lazer yöntemleri arasında en ağrısız ve etkili olanıdır. Buz lazerlerin en önemli avantajlarından biri tüm tüy renklerinde epilasyon için etkili sonuçlar oluşturmasıdır. Bu sayede kalıcı olarak epilasyon yapabilecek, zayıf ve açık renkli tüylerinizden bile kurtulabileceksiniz. Buz lazeri vücudunuzdaki kıl köklerini kalıcı olarak yok eder ve tüyleri ömür boyu almak için zaman kaybetmezsiniz.

Önlemler

Lazer epilasyon basit bir tedavi olmasına rağmen, doğru müdahale veya tedavi seviyesinin bir uzman tarafından belirlenmesi önemlidir. Potansiyel bir adayın prosedüre uygun olması için belirli kriterlere uyması ve şunları yapması gerekir:

  • Uzun süreli epilasyon veya epilasyon tedavisi arıyorsanız,
  • Beklenen sonuçlara ilişkin gerçekçi beklentilere sahip olmak,
  • Hem fiziksel hem de psikolojik olarak sağlıklı olmak

Lazer epilasyon tedavisinden neler beklenir?

Lazer epilasyon tedavisinin en büyük faydası istenmeyen tüylerin yok edilmesidir. Diğer avantajlar şunlardır:

  • Lazerler hassastır ve yalnızca koyu renkli tüyleri hedefleyebilir ve çevredeki cilde zarar vermez.
  • Her nabzın aynı anda birçok tüyü tedavi etmek için saniyenin çok küçük bir kısmını aldığındaki hız.
  • Çoğu hasta, yaklaşık üç seanstan sonra saç uzamasında gecikme yaşar.
  • Güvenli ve verimli

Epilasyon için sonraki adımlar

Daha taze ve daha güzel görünmeniz için en iyi seçenekleri anlamak ister misiniz? İstanbul’da lazer epilasyon için kişiye özel bir plan geliştirmek için kişisel danışma için uzmanlarımızdan biriyle tanışın. Bizimle iletişime geçin veya randevu alın, hasta bakım koordinatörleri biz sizin için en uygun uzmanı belirleyecektir. Kavaklıdere Buz Lazer Nasıl Çalışır ?

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu