Kil maskesi kullanımı son yıllarda daha da çok artan, geçmişten gelen bir güzellik olurken “Kil maskesi nedir?” sorusu ile sıklıkla sorulmaya devam edilmektedir. Eski tarihlerden beri kraliçelere, sultanlara prenseslere uygulanan bir bakım rutini olan kil maske, tüm kültürlere yayılarak oldukça önemli bir güzellik aşaması olarak günümüze dek gelmiştir. Kil ile bakım yapmanın birçok sağlıklı yanı olması ile beraber pek çok kişi tarafından aydınlatıcı, beyazlatıcı olarak da cilde uygulanmaktadır. Cilt bakımı farklı aşamalara sahip kişiden kişiye değişen bir süreçtir. Bu süreç bir günlük bir bakım olmamakla bir rutin veya alışkanlık haline getirilerek yaşam tarzına dönüştürüldüğünde en etkili sonuçlar alınacaktır. 

Bu noktada elbette cildi iyi tanımak ihtiyaçlarını tanımlamak ve süreci bu şekilde en sağlıklı beslemelerle sürdürmek gerekmektedir. 

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi cildinizin ihtiyacı olacak tüm ev devam ürünlerinde uzmanlığı ile sizlerin yanında! 

Kil Maskesi 

Kilden gelen mucizevi etkilerden faydalanmak cilt sağlığı için oldukça önemli olmaktadır. Bu noktada farklı içeriklerde farklı cilt kaygılarına iyi gelecek pek çok içerikte hazırlanmış killer bulunmaktadır. 

Ciltlerin her biri birbirinden farklı özel yapılara sahiptir. Bu noktada cildi en iyi şekilde tanımak ve ihtiyacı olan besinlerle beslemek, cilt kaygıları üzerinde kalıcı ve etkili çözümler sağlanmasını cildin doğal bir şekilde aydınlanmasını sağlayacaktır. Bu sürecin en geleneksel, en eski yöntemlerinden birisi olan kil, doğanın insanlara en güzel hediyelerinden birisidir. Bu maske yönteminden faydalanarak cildi derinlemesine arındırmak, tüm toksinleri ciltten uzaklaştırmak oldukça keyifli ve oldukça sağlıklı bir yöntem olacaktır. Özellikle kil kullanılarak hazırlanmış maskelerin kullanımı cilt tiplerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hassas ciltler için haftada bir kez uygulama tavsiye edilirken, karmadan yağlıya dönük, akneye meyilli cilt tiplerinde ise haftada iki kez uygulama tavsiye edilmektedir. İlk uygulamada kendisini gösteren etkiler, cilt üzerindeki mucizevi sağlıklı etkilerini uzun vadede çok daha etkili ve kalıcı olarak gösterecektir. 

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi uzmanları tarafından sağlıkla cilt analizi yaptırarak cilt için gerekli olacak tüm ev devam ürünlerini ve bakım süreçlerini öğrenmek mümkün! 

Kil Maskesi Faydaları 

Doğal kil maskesi uygulaması oldukça kolay olan bir şekilde yapılmaktadır. Kil ülkemizde oldukça fazla bulunmasına karşın piyasada pek çok ürün içeriği itibariyle yüzde yüz saf kil maskesi olmayabilir. Bu noktada uzman önerileri ile tercih edeceğiniz kil ürünlerinden en doğru etkiyi almak çok daha etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Peki yüzyıllardır uygulanan bu metodun faydaları nelerdir? 

  • Cildi derinlemesine arındır! 
  • Gözenekleri açarak diğer cilt bakım uygulamalarınızda etkiyi artırır. 
  • Gözenekleri sıkılaştırır. (Uygulama sonrasında gözenek sıkılaştırıcı tonikler ile etkiyi artır!) 
  • Cildi aydınlatır. Eşitler. Beyazlatır. Daha genç bir görünüm sunar. 
  • Mevsim geçişlerinde cildi değişen havalara hazırlar. 
  • Cildi yeniler. Yaşlanma karşıtı etki gösterir. 

En İyi Kil Maskesi 

Cilt bakım ürünlerini “en iyi” şeklinde betimlemek yerine, cilt için en uygun demek daha doğru olacaktır. En iyi ürünler her ciltte en iyi performansı göstermemektedir. Bu nedenle cildi doğru şekilde tanımak saf, doğal ve içerik yönünden temiz ürünleri kullanmak, uzmanlara danışmak, haftalık veya aylık olarak cilt bakımı uygulamaları yaptırmak geleceğe yönelik yapılması gereken yatırımlar arasında yer almaktadır. Kil ürünleri beyaz kil maske, yeşil kil maskesi, gri kil, siyah kil, pembe kil gibi pek çok renge dağılmıştır. Peki bu renklerin bir anlamı var mı? Cildim için hangisi daha sağlıklı? Kil maskesi kullanımında önemli etken belirtildiği gibi cilt tipini ve odaklanılan cilt kaygılarını doğru şekilde ortaya koymaktır. Bu renkler cilt tiplerine ve cilt kaygılarına uygun olacak şekilde kullanım sağlanan ürünlerdir. Bu noktada örneğin; sivilce için kil maskesi seçimlerinizde siyah, gri yeşil kil kullanıma daha uygun olurken cilt lekelerinde kullanım sağlanan beyaz ve pembe kil maskesi olmaktadır. Bunlara ek olarak oldukça önemli ve sağlıklı etkiye sahip olan, cildi sıfırlayarak canlandıran bir içeriğe sahip olan bentonit kil maskesi de cilt bakımında ilk akla gelenlerdendir. 

Kil maskesi nasıl yapılır? 

Kil ile hazırlanacak maskelerde doğrudan hazır devam ürünleri kullanılmakla beraber etkili sonuçlar taze olarak hazırlanan kil tozu olmaktadır. İstenilen etki için kimi zaman limon, gül suyu kimi zaman saf su veya temiz saf içeriklere sahip toniklerle bir karışım hazırlanarak cilt uygulanır. 10-15 dk kadar beklenir; mümkünse düz bir zeminde maskenin keyfine vararak beklemek daha etkili olacaktır. 

Cilt bakımlarının bir rutin ve düzen gerektirdiğini unutmamak gerekmektedir. Ancak bu şekilde etkili sonuçlar almak mümkün olacaktır. Yalnızca kaygı dönemlerinde değil her gün yapılan bakım etkili olacaktır. 

Bentonit Kili Maske 

Kilden maske yapımı sürecinde en çok tercih edilen içerik bentonit kili olmaktadır. Peki bentonit kil nedir? Kilin tüm faydalarını içeriğinde barındıran bu kil türü yine volkanik bir kil çeşididir. Bu içerikte hazırlanan killer ciltte detoks etkisi yaratır. Ağır metalleri ciltten uzaklaştıran bu kil türevinin özellikle mevsim geçişlerinde ki etkisi veya cilt üzerinde bir sıfırlama sağlamak cildi yenilemek, arındırmak ve canlandırmak için oldukça etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Bu noktada Skin Atelier ürünü olan kil maskesi Bento Powder gerek toz yapısı ile her kullanımda taze bir maske hazırlama imkânı gerek içeriği ile cilt bakımında vazgeçilmez bir parça olmayı başarmıştır! İçeriği ile cildi dengeler; detoks etkisi yaratarak cildi yeniler; derinlemesine arındırarak ağır metalleri ve toksinleri ciltten uzaklaştırır! 

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi cilt bakım uygulamalarında danışanları için en sağlıklı, etkili ve düzen ile kalıcı etkileri ortaya koyan ürünler ile hizmet vermektedir! 

Ankara Kil Maskesi Seans Sayısı ve Fiyatları 

Kil maskesi uygulaması seans sayısı uygulanan cilt tipine ve tedavi amacına göre belirlenir. Seans sayıları ön görüşmelerde size söylenir fakat uygulama esnasında duyulan gereksinimlere göre de değişiklik gösterebilir. Ön görüşme sonrası kil uygulamasının seans süre ve sayısı belirlendikten sonra bu değişkenler göz önünde bulundurularak fiyat hesaplanır. Kil maskesi tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formu, Whatsapp iletişim hattımız ve telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu