Siyah nokta nedir?  

Siyah noktaları tanımamız oldukça kolay olup mutlaka bir uzman teşhisine ihtiyacınız yoktur. Siyah  noktalar aknelerin bir formudur. Komedon olarak adlandırılan siyah noktalar, cildimizin doğal üretimi  olan sebum dengesinin bozulması ile fazla yağın ve ölü deri hücrelerinin gözeneklerde birikmesi  nedeniyle oluşurlar. Siyah noktaların içerisinde bulunan melaninin oksijen ile buluşması ile cilt yüzeyinde kalan ve gözle görülen kısımlar siyah renge döner. 

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi’nde uzman ekiplerimizce cilt analizinizin ardından size özel oluşturulan cilt bakım aşamalarımız ile daha parlak, sağlıklı görünümü her cilt için hedeflemekteyiz. 

Siyah noktalar neden oluşur? 

Siyah noktaların oluşumu için yüzlerce neden sayılabilmektedir. Her yaş grubunda görülebilen siyah noktalar gebelikte, stres dönemlerinde, ergenlikte kısacası hormon değişimleri/düzensizliklerinin  olduğu her dönem ve yaşta gözlemlenebilir.  

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi’nde müşterilerimizin tüm sorularını yanıtlıyor, uzman ekiplerimizce  cildinizin ihtiyacı olan cilt bakım sürecimizi sizlerle belirliyoruz! 

Siyah nokta bakımı nasıl olmalıdır? 

Siyah noktalar bazen oldukça artış gösterebilir ve bu durum duygu-durumumuzda değişikliklere  sebebiyet verebilir. Birçoğumuz siyah nokta temizleme noktasında kalıcı çözümler için üzerine  araştırmalar yaparken bir grup hızlı sonuçlarla daha uzun süreli cilt hasarlarına yol açabilmektedir.  Cilt Atölyesi’nde sabırla daha kalıcı, sağlıklı sonuçlar alarak danışanlarımızın memnuniyetini  önemsiyoruz. 

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi olarak siyah nokta temizleme ve bakımında sabırlı ve dikkatli olmayı tüm  danışanlarımıza öneriyoruz. Cilt bakımı bir süreç, yaşamımıza dahil etmemiz gereken bir alışkanlıktır.  Bu noktada özellikle hızlı çözümler arasında yer alan siyah nokta bantları cildimiz için ilk etapta göze çözüm gibi görünen ilerleyen süreçte cilt iritasyonunu artıran bir yöntemdir. Benzer bir yöntem olan siyah noktalarımızı sıkmak veya fırçalamak yine cilt yüzeyinde tahrişe sebebiyet vererek artış doğuracaktır. 

Evde yapılacak siyah nokta temizliği için cilt tipimize uygun siyah nokta maskeleri, tonikleri ve  temizleyicileri kısacası tüm cilt bakım ürünleri doğru bir şekilde seçilmelidir. Makyaj temizliği siyah noktalarımız için oldukça önemlidir.  

Ankara Hydrafacial Cilt Bakımı 

Ankara’da Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi olarak siyah nokta sorunlarına karşın uyguladığımız cilt bakım  tedavilerinden biri olan Hydrafacial cilt bakımı; danışanlarımızın detaylı cilt analizlerinin ardından  ihtiyacı olacak tedavi protokolü ile seansları belirlenmektedir. Her cilt farklı ve özeldir; bu sebeple  seans sürelerimiz farklı olacaktır. Ayrıca uzman ekibiyle Cilt Atölyesi danışanlarımıza uygun evde  uygulayabileceği teknikler ve ürünler noktasında bilgilendirmelerini yaparak takibini  gerçekleştirmektedir.

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu