BB Krem Nedir?

Tüm cilt bakımlarına karşın kimi zaman cildin istenmeyen görünümlerini daha pürüzsüz bir hale  çevirmek adına çıkarılan ürünler arasında yer alan bu kremler son yıllarda uzmanlara “BB krem  nedir?”, “BB krem nasıl kullanılır?” soruları ile sorulmaktadır. Cilt kimi zaman yapılan uygulamalara  ve tüm cilt bakımı aşamalarına karşın farklı etkenlerden ötürü kimi zaman çevresel faktörler kimi  zaman biyolojik faktörlerden ötürü pürüzsüz görünümün dışına çıkabilmektedir. Bu durum aynı  zamanda hatalı ürün kullanımları veya cildin alerjik reaksiyonlar vermesi sonucunda da  oluşabilmektedir. Bu tür zamanlarda gerek makyajın daha iyi bir görünümde olması gerek cildin  görünümünü iyileştirmek, daha pürüzsüz bir görünüm sağlamak için pek çok ürün kullanılmaktadır.  Diğer makyaj ürünlerine kıyasla cildi ağırlaştırmadan gözeneklere zararlı etkiler vermeden bu  görünümü sağlamak için pek çok kişi ürün arayışına girmektedir. İşte tam da bu noktada Asya kökenli  olan BB kremler karşımıza çıkmaktadır! Bu kremlerin temel amacı cildi ağırlaştırmadan, cildi zararlı  etkilerden ziyade daha olumlu etkilerle pürüzsüz görünüm sağlayarak cildin doğallığını korumaktır.  Bu nedenle oldukça sık olarak tercih edilmektedir. 

BB Krem 

Cildin istenmeyen görünümleri sağlıkla gizlenirken cildi besleyen ve koruyan krem olarak geçen  ürünler bb kremi olmaktadır. Bu kremlerin etkisi de tam olarak bu noktada başlamaktadır. Ancak cilt  bakım ürünlerinde ve cilt üzerine uygulanan tüm ürünlerde olduğu gibi bu kremlerde de kullanım  esnasında cilt tipine dikkat etmek oldukça önemli olacaktır. Bu ürünlerin oldukça sık tercih edilmesi  ile aynı şekilde üretimi de fazla olmakla beraber içerikleri her üründe aynı değildir. Sağlıklı cilt için en  doğru ve yeterli içeriklere sahip BB tercih etmek cilt üzerinde başka cilt kaygılarına sebebiyet  vermemek için oldukça önemli olacaktır.  

Cilt Atölyesi uzmanları cildiniz için en doğru seçimleri yaparken sizlerin yanında! 

En İyi BB Krem 

Cilt bakım ürünlerinde ve diğer cilt üzeri uygulamalarda danışanlar ve kullanıcılar her daim en iyisini  tercih etmek istemektedir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken durum en iyi diye belirtilen  ürünlerin bireysel olarak iyi olup olmayacağıdır. Bu nedenler tavsiye edilen ürünlerin içerikleri  detaylıca araştırılmalı ve bu şekilde seçimler yapılmalıdır. Böylece daha etkili ve kalıcı sonuçlar almak  mümkün olacaktır. Bu noktada “BB krem ne işe yarar?” sorusunu yanıtlamak oldukça önemlidir. Bu  kremlerin kullanımı cilt üzerinde bulunan küçük istenmeyen kaygıların gizlenmesi aynı zamanda  koruyucu ve besleyici etki göstermesi olacaktır. Güneşe karşı koruma da sağlayan güneş koruyuculu  bb krem seçimleri yapmak multi etki sayısını artıracaktır. Kimi zaman ise blemish balm olarak geçen  bu kremlerin daha aydınlık bir görünüm sunması için ise ışıltılı bb krem seçimlerine yönelmek de  mümkün olabiliyor. Ancak daha önce belirtildiği gibi seçim esnasında cilt yapısı atlanılmamalı ve  ihtiyacı olan ürünlerle besleme, koruma ve kapama yapmak çok daha iyi olacaktır. 

BB Krem ile cilt üzerindeki lekeleri ve sivilce izlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Leke tedavisi ile kalıcını sonuçlar alabilirsiniz. Uygulanan tedaviden sonra ev bakım rutinine özen göstermelisiniz. Cildinizdeki kaygıları yok etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlerle yapacağımız ön görüşme ile size uygun protokolleri belirleyip beraber kaygılardan uzaklaşıyoruz.  

BB Krem Önerileri 

Cildiniz için kullanım sağlayacağınız ürünlerde öneriler ve kullanıcı yorumları oldukça önemli  olabilmektedir. BB krem önerisi noktasında içeriği itibariyle koruyuculuk ortaya koyan hafif yapılara  sahip ürünler tam olarak istenen performansı ortaya koyabilecektir. Diğer yandan formülasyon  açısından ise cildi onaran, nemlendiren ürünlere yönelmek oldukça uygun olabilmektedir. Bu 

noktada cilt tip oldukça önemli olacaktır. Uzman yönlendirmelerine başvurmak cildiniz için en iyi  seçimleri getirecektir. Hassas, yağlı veya kuru ciltler için bb krem seçimlerinde yine aynı şekilde cildi  tanımak ve doğru ürünü seçmek oluşabilecek diğer kaygıların önüne geçecektir. 

BB ve CC Krem Farkı 

BB krem ve CC krem arasındaki fark sıklıkla sorulmak ve merak edilmekle beraber aynı zamanda  merak edilen bir diğer konu bb krem mi cc krem mi daha iyi olmaktadır. Ancak ikisi birbirinden farklı  noktalara değinen ürünler olup bu noktada hedeflenen kaygıya yönelik seçim yapmak gerekecektir. 

Cilt Atölyesi bb kremi seçimlerinde uzman kadrosu ile danışanlarına en uygun seçenekleri  sunmaktadır!

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu