Çene Bölgesinde İstenmeyen Tüyler 

Çene bölgesinde istenmeyen tüyler; bu vücut kaygılarını yaşayan pek çok kişi tarafından  neden çıktığı veya nasıl çözüm sağlandığı konusunda oldukça merak edilen bir konuyu  oluşturmaktadır. Vücut kişiden kişiye oldukça farklı yapılara, özelliklere sahip en özel  varlıktır. Bu özel varlığın, insan vücudunun değişken yapılarında pek çok farklılık  görülmektedir. İnsan doğası gereği var olan tüyleri vücudun pek çok yerinde bulunmaktadır.  Bu kıl ve tüylerin artışı veya azalışı veya var olup olmaması biyolojik veya çevresel faktörlere  bağlı olabilmektedir. Vücut üzerinde doğal olarak var olan bu tüylerin veya kılların kimi  zaman duygu durumlara, günlük yaşama etkisi olacak şekilde arttığı veya istenmeyen  bölgelerde yoğunlaştığı durumlar olabilmektedir. Bu kaygılar oldukça yaygın olarak  görülmektedir. Bu noktada öncelikle kaygının temel nedeni ile beraber vücut analizi  yapılmalıdır. Ancak bu şekilde istenmeyen tüylere kalıcı çözümler bulmak mümkün olacaktır.  Tüylenme veya kıl yoğunluğu kimi zaman çene bölgesinde görülmektedir. Bu durumlar için  de elbette teknolojinin de yardımıyla çözümler geliştirilmiştir. 

Çene Bölgesinde Tüylenme 

Vücudun farklı noktaların kendisini gösteren kıllar; kimi zaman çene bölgesinde  yoğunlaşabilmektedir. Öncelikle bilinmesi gerekir ki çenede tüylenme, çenede kıl çıkması  oldukça normal bir durumdur. Ancak kimi zaman artışlar gözlenebilmektedir. Bu artışların  ardında çoğunlukla hormonal düzensizlikler yer almaktadır. Bunların dışında kullanılan ilaçlar  da etki edebilmektedir. Ancak pek çok bölgede istenmeyen tüylere çözüm üretildiği gibi  çenede çıkan kıllar için de aynı şekilde farklı çözümler bulunmaktadır. Filiz Karslıoğlu Cilt  Atölyesi’nde yapılan vücut analizleri ile beraber vücut protokolleri oluşturularak seanslara  başlayan uzmanlar kalıcı ve etkili çözümler için en doğru programları danışanları için  oluşturmaktadır. 

Çenede tüylenme neden olur? 

Hormonal denge çene kıllanması noktasında büyük bir önem taşımaktadır. Östrojen  hormonunun azalması durumu karşısında çenede tüy oluşumu gözlenebilmektedir. Bu  durum karşısında tüylenmeye karşı önlemler almakla beraber uzmanlar ile görüşmek de  oldukça fayda sağlayacaktır. Ayrıca hızlı kilo alımı gibi durumlar da hormonal düzensizliklere  yol açabildiği gibi araştırmalara göre çene kıllanması kaygısına sebep olabilmektedir. Bu  nedenle her konuda olduğu gibi bu konuda da dengeli beslenme ve su tüketimine işaret  etmektedir. Bunlara ek olarak vücut dengesinin yoğun olarak değişkenlik gösterdiği  hamilelik, ergenlik, polikistik over sendromu veya doğum kontrol hapları gibi ilaçlar da  benzer etkilere sebep olabilmektedir. Bu noktada vücut analizi yaptırmak, vücudu tanımak  ve çenede çıkan kıllar noktasında en sağlıklı sonuçlar için adımlar atmak oldukça doğru bir  başlangıç olacaktır. 

Çene Bölgesindeki Tüylerden Kurtulma 

Çene kıllanması noktasında alınabilecek önlemler arasında buz lazer veya iğneli epilasyon  gelmektedir. Çene kıllarından kurtulma konusunda mutlaka uzman ellerden destek  alınmalıdır. Bu çene lazer epilasyon veya çene altı tüyleri lazer epilasyon uygulamaları ile  istenmeyen tüylere çözüm bulmak oldukça kolay olacaktır. Vücut ve kıl yapısına uygun olarak planlanan seanslar ile etkili sonuçlar almak mümkündür. Bu noktada mutlaka uzman  kişiler tarafından çözümler alınmalıdır. Aksi halde uzayan süreçler veya vücut kaygılarının,  problemlerinin artması gibi durumlarla karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Filiz Karslıoğlu Cilt  Atölyesi uzman bilgisini, deneyimini sizlerle paylaşmaktadır. Çene altı lazer veya çene bölgesi lazer uygulamalarında detaylı analizlerle yolculuk başlayacaktır. İğneli epilasyon veya buz lazer çene bölgesinde seçenekler olabilmektedir. Uzmanların analizleri sonucu  oluşturacakları protokollere ve süreçlere danışan ile birlikte karar alınarak süreç  başlamaktadır.  

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi tüm vücut kaygılarınızda ve cilt uygulamalarında sizlerin yanında!

Çene tüylerinden kurtulmak ile ilgili detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formu, Whatsapp iletişim hattımız ve telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu