Dikmen Cilt Bakım Merkezleri

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Dikmen cilt bakım uygulamaları Filiz Karslıoğlu yönetiminde Cilt Atölyesinden kaliteli bakım vermekteyiz. Cildinize en uygunu uzmanlarımız tarafından cilt türünüze göre seçilmektedir. Cilt bakım  detaylı olarak okuyabilirsiniz. Cildinize En Uygun Cilt bakımı için sizleri Bekliyoruz.

Medikal cilt bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı uzman tarafından, kapsamlı cilt analizinin çıkarılmasının, ihtiyaçlarının belirlenmesinin ardından, tamamen profesyonel ve 1. Sınıf ürünler kullanılarak kişinin sağlıklı, tazelenmiş ve gençlenmiş bir cilde sahip olması sağlanır.

Medikal Cilt Bakımı uygulama esasları

 • Kapsamlı olarak cilt analizi yapılır ve ihtiyaçlar belirlenir,
 • Medikal cilt bakımının ilk aşaması temizliktir hastanın cildi yağ ve makyajdan arındırılır. Profesyonel ürünler ile cildin hafifçe soyulması ve diğer işlemler için hazır hale getirilmesi sağlanır,
 • Daha sonra cilde buhar uygulaması yapılır ve gözeneklerin açılması sağlanır. Bu sayede yağ, kir, makyaj kalıntılarının ciltten uzaklaştırılması kolaylaşır.
 • Cilt yağ bezelerinden ve istenmediği maddelerden tamamen arındırılır; siyah noktalar, yağ bezeleri gibi rahatsız edici etkenlerden uzaklaşır.
 • Cildin sterilizasyonunun ardından tekrar peeling uygulaması gerçekleşir.
 • Cildin ihtiyacı var ise radyofrekans uygulamaları ile desteklenerek, kolajen üretimiyle cildin uyarılarak sıkılaştırılması sağlanır.
 • Yine cildin ihtiyacına uygun olarak ihtiyaç duyduğu vitamin, protein, mineral desteği sağlamak üzere serum uygulanır.
 • Son aşamada ise danışanın program tavsiyesi yapılır, devam ürünleri temin edilir ve cilt koruması sağlandıktan sonra işlem sonlandırılır.

Klasik cilt bakımı nedir?

Uzman tarafından yapılan cilt analizinin ardından özel ürünlerle cildin derinlemesine temizlenmesi, bakımı ve korunması amacıyla yapılan işlemler bütününe verilen isimdir. İşlemle birlikte gözenekler açılır, hücre yenileyici işlemlerle cildiniz rahatlar ve taze bir görünüme sahip olur. Doğru ürünler, doğru işlemler ve uzman kişiler tarafından yapılması önem arz eden klasik cilt bakımı işlemini Ankara’da Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi farkıyla gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

Klasik Cilt Bakımı Uygulaması nasıl yapılır?

Ankara Klasik cilt bakımı uygulaması aşağıdaki işlemleri barındırır;

 • Temizleme
 • Peeling
 • Tonik
 • Buhar
 • Komedon Temizliği
 • Maske
 • Nemlendirme

Klasik Cilt Bakımı uygulaması seans süre ve fiyatları

Klasik cilt bakımı işlemleri seans süre ve sayıları danışanın isteğine, işlemlerin amacına, cilt tipine göre farklılık göstermektedir. Klasik cilt bakımı seans sayı ve süreleri göz önüne alınarak fiyatlar belirlenmektedir. Ankara Klasik cilt bakımı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formu, Whatsapp iletişim hattımız ve telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Altın İğne Uygulaması

Altın İğne tedavisi bir diğer adıyla mikro iğneli radyofrekans yöntemi, 30’dan fazla klinik araştırmaya konu olmuştur. Cilt tazeleme ve gençleştirme uygulamalarında en etkili yollardan biridir. Altın iğne uygulamasıyla; yaşanmışlıklarla, farklı çevresel faktörlerle veya hastalıkla yorulan cildinizi tazeliyoruz. Ameliyatsız gençleştirme yollarında en yüksek teknolojiyi barındıran altın iğne yöntemiyle cildinizdeki lekeler, akne-sivilce izleri, kırışıklıklar, kapalı gözenekler, çatlaklara elveda derken sağlıklı ve genç bir cilde hoş geldin diyeceksiniz. Ankara’da Altın İğne uygulamasını Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi farkıyla Fractora ve Vivace altın iğne uygulamasıyla, cildinizle barışın.

Altın İğne Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Altın İğne Tedavisi hem yüze hem de vücuda uygulanabilmektedir. Altın iğne uygulaması radyofrekans cihazına bağlı küçük, ince, kişiye özel altın iğnelerin cilt altına uygulanarak cilde yüksek frekanslı radyo dalgaları ile uyarım sağlamasıyla gerçekleşir. Bu enerji ile dokuların ısınmasıyla birlikte kolajen liflerinde parçalanması sağlanır ve cildin yenilenmesi, hasarlı bölgelerin onarılması desteklenir. Yapılan klinik deneylerle kanıtlanmış bir teknik olan altın iğne ile ilk seanstan itibaren gözle görünür sonuçların tadını Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi farkıyla çıkarın. Dikmen Cilt Bakım Uygulamaları arasında ilke girmektedir.

Altın İğne Uygulaması hangi amaçlarla uygulanır?

 • Kırışıklık gidermek, hatlı, parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak
 • Sıkılaşmak ve sarkmaları önlenmesi,
 • Sivilce, akne, yanık ve yara izlerinden kurtulmak
 • Gözeneklerin sıkıştırılması
 • Cildin yenilenmesi
 • Cilt lekelerinin giderilmesi
 • Dekolte ve boyun bölgesinin görünümünün iyileştirilmesi

Altın İğne uygulama sonrası

 • Ciltte ağır tahriş unsurları gözlemlenmez
 • Kısa süreli kızarıklıklar gözlemlenebilir
 • İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar elde edilir
 • 24 saat süre ile uygulama yapılan bölgeye su temas etmemelidir
 • İşlem yapılan bölgeye en az 48 saat makyaj yapılmamalıdır
 • Uzman tarafından temin edilen yahut önerilen krem ve jellerin kullanımına hassasiyet gösterilmelidir.
 • Uygulamanın ardından yağ bazlı hiçbir ürün bölgeye bir süre temas etmemeli, su bazlı ürünler tercih edilmelidir.
 • Seans sonrası doğrudan güneş ışığından mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.

Altın İğne Tedavi Uygulamaları

Fractora Altın İğne Uygulaması

Radyo Frekans enerjisiyle uygulanan cilt yenileme yöntemidir. Bu son teknoloji medikal cihazlar yardımıyla çevresel faktörlerin veya yaşla gelişen sarkmaların, lekelerin ve kırışıklıkların tedavisi sağlanır. Ameliyatsız bir estetik imkanı veren yöntem termis tabakasında kolajen sentezini uyararak etkisini gösterir. Altın iğne tedavisi sadece cilt gençleştirme amacıyla kullanılmaz, ayrıca akne, akne izleri, çatlaklar ve sarkmaları gidermek ve cilt sıkılaştırma amaçlı hem yüz hem de vücutta kullanılan bir yöntemdir.

Fractora Radyofrekans Altın İğne Uygulaması Süreçleri

Fractora’nın sahip olduğu fraksiyonel RF enerjisi, kırışıklıkları azaltmada klinik olarak kanıtlanmıştır. Minimal şekilde invazivdir, cildi yenilemek ve cilt kusurlarını gidermek için mikro iğne matrisi kullanılarak harika sonuçlar ortaya çıkarılır.

Fractora Altın iğne tedavisi öncesinde hastaya lokal anestezik krem uygulanır. Uygulama başladıktan sonra tedavisi 30 dakika civarında tamamlanır.

İlk seanstan sonra değişim görülmeye başlar ve tedavi sürecinden sonra 2 hafta sonunda farklar en belirgin şekilde ortaya çıkar.

Mikro lezyonlar ve hafif kızarıklık dışında yan etki gözlemlenmez. Danışan 2 günün ardından makyaj yapmaya başlayabilir.

Vivace Altın İğne Uygulaması

Cerrahi olmayan, ameliyatsız estetik teknolojilerinde en gelişmiş uygulamalardan biri Vivace Altın İğne Tedavisidir. Altın kaplı iğnelerle uygulanan Vivace altın iğne tedavisinde, cildin dermis ve epidermis tabakalarında kolajen ve elastin üretimi desteklenerek yeni bir yapılandırma süreci başlar. Özel tasarım 25 adet mikro altın kaplı iğnenin olduğu bir aparat sayesinde 0.5 mm ile 3.5 mm derinliğe inebilen özel altın uçlu başlıklar kullanılır. Bu sayede cildin üst ve Derin tabakasında kolajen ve elastin gibi gelişim faktörlerinin harekete geçmesi sağlanır. Vivace Fraksiyonel Radyofrekans sistemi ile başlıklar cilde temas ettiğinde mikro iğneler ayarlanan derinliğe otomatik olarak ani giriş yapar. Amaç verilebilecek en yüksek enerjileri deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

*Cildi Tazeler ve Kırışıklık tedavisi için Kullanılır

*Boyun ve dekolte bölgesinde belirgin toparlanma sağlar

*Leke, yara izi(skar), sivilce, akne, tedavisinde

*Sarkık tedavilerinde

*Gözenek sıkılaştırma

*Kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisinde

Vivace Altın İğne Uygulama Süreçleri

Vivace altın iğne uygulaması yüz bölgesi için ortalama 30 dakika sürmektedir. Ağrısız ve acısız bir uygulama sürecidir. Lokal anestezi ile beraber ağrı hissi minimum seviyeye indirgenir.

Radyofrekans tedavisi nedir?

Radyofrekans cilt tedavisi ameliyatsız cilt estetiği yöntemlerinden biridir. Uygulama cildin sıkı ve genç bir görünüme sahip olmasını sağlamakla birlikte leke, sivilce ve siyah nokta tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Radyofrekans Tedavisi nasıl çeşitleri

İğnesiz mezoterapi (Frozen Face)

İğnesiz Mezoterapi (Frozen Face) nedir?

Belirli bir yaştan sonra kişilerin cildindeki yağ dokusu ve kolajen üretimi azalmaya başlar, bununla birlikte ciltte kuruluk görülür ve cilt kırışmaya ve sarkmaya başlar iğnesiz mezoterapi yöntemi ile cildin vitamin, mineral, enzim ve aminoasit ihtiyaçları giderilerek kolajen üretimi desteklenir, uygulama ile lenf akımı ve kan dolaşımı hızlanarak cilt tazelenir ve gençleşir. İğnesiz mezoterapi tedavisinde ilaçlar iğne ile değil elektroporasyon yöntemi ile cilde homojen olarak verilir.

İğnesiz Mezoterapi (Frozen Face) Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Uzman tarafından cilt analizi yapıldıktan sonra vibrasyon yöntemi ve elektrik akımı ile gözenekler açılır ve ürünün cilt yüzeyinin altına erişimi sağlanır. Kolajen ve elastin uyarımı sağlanır ciltte anti aging tedavisi etkisiyle kırışıklıkların ve ince çizgilerin kaybolmasını destekler, leke tedavilerinde kullanılır ve ciltte onarım etkisi barındırır. Hassas cilde sahip kişiler özellikle iğnesiz mezoterapi yöntemini tercih eder.

İğnesiz Mezoterapi (Frozen Face) Uygulama Sonrası

İğnesiz mezoterapi tedavisinin ardından uygulama yapılan bölgenin 12 saat süre ile su ile temasından kaçınılmalıdır.

İğnesiz mezoterapi uygulaması yapılan bölgede iğneli yöntemden farklı olarak şişme, morarma, kanama gibi etkiler görülmez

En az 12 saat boyunca bölgeye herhangi bir makyaj veya kozmetik ürünün temasından kaçınılmalıdır.

Mikro İğneleme Cilt Tedavisi (Dermapen Yöntemi) Nedir?

Mikro iğneleme yönteminde uzunlukları 0,5 ile 2,5 mm arasında değişen mikro iğneler, roller vb. aparatlar aracılığıyla alt deri tabakasına mikrokanallar oluşturmaktadır. Burada en önemli nokta kullanılmakta olan cihazın kalitesidir. Oluşturulan hasarlarla kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek derinin kendi iyileşme mekanizmasını hızla harekete geçirmektedir, ayrıca mikro kanallar sayesinde deriye uygulanan ilaçlar daha hızlı ve daha derine ulaşmakta ve emilimi kolaylaştırmaktadır. Ayrıca dermapen yönteminde cildin soyulması peeling etkisi yaratmaktadır.

Mikro İğneleme (Dermapen) yönteminin başlıca kullanım alanları

Cildin gerginleşmesi, gençleştirmesi ve yenilenmesi

İnce kırışıklıkların kaybolması

Akne, sivilce ve lekelerin kaybolmasında etkili rol oynar

Çatlak tedavilerinde

Gözenek küçültme

Göz çevresi hasarlarının giderilmesi (morluk, göz altı torbaları vb.)

Anti aging etkili bir uygulamadır

Mikro İğneleme Uygulaması sonrası

Mikro iğneleme uygulaması sonrasında uygulama yapılan bölgede 2 veya 3 gün süren kızarıklık söz konusu olabilir.

Uygulama sonrası uygulamanın yapılığı bölgeye serum sürülür ve soğuk kompres yapılır

Mikro iğneleme sonrası cilde 24 saat süre ile makyaj yapılmamalıdır.

2 Hafta süreyle 50+ faktörlü güneş kremi kullanılmalı güneşle doğrudan temastan kaçınılmalıdır.

Thesera Koza uygulaması nasıl gerçekleştirilir

Thesera Koza nanoteknolojik PDO iplerinin cerrahi herhangi bir yönteme başvurulmadan özel solüsyonlarla eritilmesi ve ardından cilde uygulanmasıyla etkisini gösterir.

*TDN tünel sistemi ile gözeneklerin açık kalması sağlanır

*Nanoteknolojik PDO ipleri özel solüsyon ile eritilir ve yüze fırça yardımıyla sürülür.

*PDO’nun harekete geçmesine yardımcı hyaluronik asit maskesi cilde uygulanır.

*Lifting maskesi yapılır.

*Cildi besleyen bileşenler içeren bakım maskesi ile uygulama sona erer.

IPL Lumecca (Işıltı Lazeri) Tedavisi

Lumecca (Işıltı Lazeri) uygulaması FDA onaylı ameliyatsız, üst düzey bir cilt yenileme ve onarma işlemidir. Pigmente ve vasküler lezyonların tedavisi için kullanılan en yoğun ve güçlü darbeli ışıktır. Normal IPL’lerden 3 kat daha fazla enerji çıkışına (580 nM) sahip olduğundan standart IPL’lerde 4-6 seansta alınan sonuç Lumecca uygulaması ile 1-2 seansta alınabilir. Lumecca Vücudun bütün bölgelerinde kullanılabilir. Dikmen Cilt Bakım Uygulamaları ndan biridir.

 

Lumecca(Işıltı Lazeri) Uygulama Aşamaları

Tedavinin püf noktası lekenin doğru tanımlanmasıdır. Yaşlılık lekeleriyle birlikte, güneş hasarı olan deride, cilt gençleştirmede, kılcal ve örümcek damarlar ve farklı damar lezyonlarında ciltte iyileştirici etkisi olan Lumecca uygulama sonrası sağlıklı genç bir cilt görünümü sağlar. Uygulama için en uygun zaman dilimi zararlı güneş ışınlarının etkisinin en az olduğu kış aylarıdır. Cilde gönderilen ışın enerjisi kolajen üretimini güçlü şekilde destekleyerek iyileşme sağlar.

 

Lumecca (Işıltı Lazeri Uygulama Sonrası)

Uygulama esnasında güçlü bir ışık uygulanmaktadır. Bu ışık ciltte ufak bir lastik çarpması hissi uyandırmaktadır. Uygulama sonrası ciddi bir yan etki gözlemlenmese de danışanların yüzlerinde birkaç saat içerisinde kendiliğinden kaybolan kızarıklık ve sıcaklık hissi bulunmaktadır. Uygulamanın ardından ilk gün güneş lekesi ve cilt hasarlarının, ortadan kaldırılmasında birkaç gün içerisinde sonuç alınabilmektedir. 1-2 hafta içerisinde ise ciltte parlaklıklar ve daha genç görünüm sağlanır. Uygulama sonrası direkt güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Dikmen Cilt Bakım Uygulamalarından biridir.

 

Lumecca Işıltı lazeri uygulaması seans süre, sayı ve fiyatları

Lumecca Işıltı lazeri seans süre ve sayısını etkileyen en önemli faktörler danışanın cilt analizi, uygulamanın yapılacağı bölge ve tedavinin amacıdır. Bütün bu faktörler göz önünde bulundurularak uygulamanın fiyatı belirlenir.

Dikmen Cilt Bakım  Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesinde Bulursunuz.

 

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu