Kağıt Maskeler İşe Yarıyor Mu?

Son yılların kolay uygulanan ve pratik ürünü kağıt maskeler işe yarıyor mu? Cildin parlaklığı, canlılığı ve dolgunluğu her daim istenen bir cilt görünümü olmaktadır. Cildin bu canlı duruşu enerjiyi de etkileyerek çoğu zaman günlük yaşama olumlu etkiler bırakabilmektedir. Cilt kimi zaman pek çok nedenle bir takım cilt kaygıları ortaya koymaktadır. Bu kaygıların önüne geçmek cildi doğal formuna kavuşturmak için pek çok adım atılmaktadır. Elbette yoğun kaygılar yaşanması durumunda mutlak bir uzmana danışmak oldukça etkili bir durum olacaktır. Ancak cilt bakımı uygulamaları noktasında ise profesyonel bakım hizmetleri tercih edilmesi cilt kaygılarına yönelik yine aynı şekilde çok etkili olacaktır.

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi profesyonel cilt bakımı hizmetleri ile Ankara’da sizlerle!

Kağıt Maske Nedir?

Cildi uygulaması sağlanan ince kağıt yapının farklı içerikler ile desteklenerek çoğunlukla tek
kullanımlık olarak hazırlanan sıkıştırılmış kağıt maske ürünleri olmaktadır. Pek çok farklı isimle bu
ürünleri temin etmek mümkün olmaktadır. Ancak bu noktada en çok dikkat edilmesi gereken elbette ürünlerin içerikleri olmaktadır. Mutlaka cilt için uygun içeriğe sahip olup olmadığına dikkat
edilmelidir. Aksi halde istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu nedenle seçim
yapılmadan önce cilt en doğru şekilde tanımlanmalıdır. Bu noktada uzmana desteği alınabilir.
Çoğunlukla nemi cilde hapsetmeyi hedefleyen bu ürünlerin uygulanma aşaması da önem
taşımaktadır. Bu noktada dikkatli aşama sırasını takip etmek cilde etkisi açısından önem taşımaktadır. Kağıt yüz maskesi cilde beslenme ve nemlenme noktasında destek sağlamaktadır.

Yüz Maskeleri

Nasıl her besinin farklı etkisi var ise maskeler noktasında da farklı içeriklerin farklı sonuçları olmakla beraber kimi zaman hedeflenen kaygıya yönelik etkili içerik ortaya konulamamaktadır. Ancak yoğun cilt kaygıları taşıyan kişilerin uzman görüşlerine yönelik olarak bu gibi ev devam ürünlerini tercih etmeleri kaygılar noktasında olumsuz etkilerin önüne geçebilir. Bir diğer merak edilen nokta ise en iyi kağıt maskeler olmaktadır. Her daim en iyi olarak betimlenenin kişisel olarak cilde fayda sağlayan olacağından ötür en iyi olarak belirtilen ürünler herkesin cildinde aynı etkiyi yaratamayabilir. Bu nedenle ev devam ürünlerinin yanı sıra örneğin sivilce için kağıt maske veya yağlı ciltler için kağıt maske önerisinden ziyade öncelikle bir cilt analizi ile beraber profesyonel olarak alınacak olan hydrafacial uygulaması ayrıca cilt yapısına uygun olacak şekilde green peel veya Cilt Atölyesi’nin özel uygulaması olan AtölyeFacial gibi uygulamalar profesyonel olarak temin edilebilir. Diğer yandan geçmişten gelen güzellik seçenekleri arasında kil maskesi de yer almaktadır. Pek çok etkili sonucu da ortaya koymaktadır. Yüz maskesi kağıt olarak uygulama sağlandığında bakım rutinine uygun şekilde yerleştirilmelidir.

Kağıt Yüz Maskesi

Yüz maskesi olarak uygulaması sağlanacak olan kağıt ürünlerin uygulama aşaması önemli olmaktadır. Cilt üzerinde uygun içeriklerin cildi en iyi şekilde beslemesi için cilt temizliği yapılmış olmalıdır. Gözenekler açılmış olarak doğrudan deri altına ulaşabilmesi için cilt derinlemesine arınmış olmalıdır. Aksi halde kimi zaman tıkanıklıklara yol açabilir veya hedeflenen sonuç alınamayabilir. Cilt kaygılarına göre kağıt maske çeşitleri; cilt lekeleri için maske, pürüzsüz cilt için maske, nemlendirici kağıt maske veya cilt tiplerine göre ürünler bulunmaktadır.

Kağıt Göz Maskesi

Göz çevresi cildin diğer noktalarına kıyasla daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bu bölgeye
uygulaması yapılacak ürünlerin içerikleri oldukça önemli olacaktır. Herhangi bir alerjik reaksiyona
veya istenmeyen başka cilt kaygılarına yol açamamak için temkinli adım atılmalıdır.

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesinde sizler için ‘Kağıt Maskeler İşe Yarıyor Mu?’ sorusunu cevapladık.

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu