Led Terapi

Işığın mucizevi etkisinden yararlanın; led terapi ile cildiniz aydınlansın, eşitlensin ve onarılsın!
Cilt bakımı süreçleri teknolojinin gelişmesi uzmanların bu konuda olan artışı ile çok daha ileri
teknolojilere sahip olmasını beraberinde getirmiştir. Doğadan gelen güzelliklerin yanı sıra çok daha kısa sürelerde yine de sabır ve özen gerektiren bir süreç olmakla beraber etkili sonuçlar almak mümkün olmaktadır. Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi’nde yapılacak cilt analizlerine bağlı olarak uygulanan tüm cilt bakım protokollerinde uzmanların uygun gördüğü seans aralıkları hava değişimleri göz önüne alınarak diğer yandan ev devam ürünleri ile desteklenerek süreç yönetimi sağlanmaktadır. Böylece kalıcı ve etkili çözümler uzun veya kısa vadede ancak hedef odaklı olarak ilerlemektedir. Cilt bakımı kişisel bir zaman olduğu için ayrıca büyük bir önem de taşımaktadır. Günlük yaşamın yoğunluğu karşısında alınan kişisel bakım uygulamalarında öz rahatlama sağlanırken diğer yandan sonuçlar kişileri oldukça memnun etmektedir. Bu süreçlerin çok daha verimli ve etkili geçmesi adına son teknoloji cihazları tercih etmek, alanında uzman bir ekiple çalışmak ise oldukça önemli olmaktadır.

Led terapi nedir?

Led ışık terapisi uzun yıllardır uygulaması yapılan cilt bakım uygulamalarından birisini
oluşturmaktadır. Pek çok alanda kullanılan ışığın mucizevi etkisinin faydaları oldukça fazla
olmaktadır. Süreç hızlandıran bir teknolojiye sahip olan bu uygulama ile cilt bakımında hedefe
yönelik yapılan işlemlerin etkisi artırılırken ışıktan da faydalanılarak hedef giden yollar kısalacaktır.
Diğer yandan ışığın doğrudan cildin alt katmanlarını uyarması ile kolajen üretimi çok daha fazla teşvik edilir. Ayrıca birden fazla cilt kaygısının önüne ışık uygulamaları ile geçmek de mümkün olmaktadır. Kaygılara karşı doğrudan bir etki sağlayarak uygulamaların hızını artırmaktadır.

 Led terapi ne işe yarar?

Cilt bakımında ışık terapisi oldukça fazla faydasının yanı sıra en temelde cilt, doku altında kolajen
işlevini oldukça artırır. Kolajenin cilde faydası ise oldukça fazla olmaktadır. Diğer bir adıyla da bilinen gençlik ışığı uygulaması ışık enerjisinin doğru dalga boyları ile cilde gönderilerek cildin bu dalga boyundaki enerji ile en olumlu şekilde etkileşime girerek cilt onarım sürecini hızlandırmasına katkı sağlamaktadır. Kolajen büyümesini oldukça tetikleyen bu dalgalar ile cilt onarımı çok daha hızlanacaktır. Ciltte yaşanan pek çok kaygının, istenmeyen cilt görünümün önüne geçmek oldukça kolay olacaktır. Bu teknolojin danışanlar tarafından sıklıkla tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden birisi ise cildin ışıktan oldukça hızlı etkilenmesi olmaktadır.

Bu terapi yönteminde ışıktan yararlanılarak oldukça olumlu etkiler için uzman tarafından doğru ışık enerji dalgalarının ayarlanması büyük önem taşımaktadır. Bu terapi ile normal cilt tipinin dışında olan örneğin erken yaş almış, elastikiyetini kaybetmiş ciltler, cilt kırışıklıkları veya göz çevresinde kırışıklık kaygısı yaşayan cilt yapılarına; cilt lekeleri, güneş lekesi gibi leke kaygıları yaşayan cilt yapılarına; akneye meyilli cilt yapılarında onarım, sivilce izleri bakımı gibi pek çok kaygıya karşı multi etkiye sahiptir. Led ışık terapi yöntemi içerisinde 4 renk uygulaması mevcuttur.

Led terapi kırmızı ışık; kolajen üretimini teşvik ederek, ciltteki yaşlı hücrelerin yerini daha genç
hücrelere bırakır. Ciltteki ödemi alarak, cildi toksinlerden arındırır.

Led terapi sarı ışık; cilteki kızarıklık görünümünün önüne geçerek kan dolaşımını artırır, daha eşit
aydınlık bir cilt sunar.

Led terapi mavi ışık; akne oluşumuna neden olan bakterileri yok ederek cildin yatışmasını ve akne izleri ile beraber yeni akne oluşumunun önüne geçer.

Led terapi yeşil ışık; cilt yapısında melanin transferinin önüne geçerek cilt üzerindeki koyu veya eşit olmayan renk tonlarının önüne geçmektedir.
Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi’nde cildiniz her daim daha canlı, parlak ve sıkı!

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu