Oran Cilt Bakım Merkezi

Medikal cilt bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı uzman tarafından, kapsamlı cilt analizinin çıkarılmasının, ihtiyaçlarının belirlenmesinin ardından, tamamen profesyonel ve 1. Sınıf ürünler kullanılarak kişinin sağlıklı, tazelenmiş ve gençlenmiş bir cilde sahip olması sağlanır.

Medikal Cilt Bakımı uygulama esasları

 • Kapsamlı olarak cilt analizi yapılır ve ihtiyaçlar belirlenir,
 • Medikal cilt bakımının ilk aşaması temizliktir hastanın cildi yağ ve makyajdan arındırılır. Profesyonel ürünler ile cildin hafifçe soyulması ve diğer işlemler için hazır hale getirilmesi sağlanır,
 • Daha sonra cilde buhar uygulaması yapılır ve gözeneklerin açılması sağlanır. Bu sayede yağ, kir, makyaj kalıntılarının ciltten uzaklaştırılması kolaylaşır.
 • Cilt yağ bezelerinden ve istenmediği maddelerden tamamen arındırılır; siyah noktalar, yağ bezeleri gibi rahatsız edici etkenlerden uzaklaşır.
 • Cildin sterilizasyonunun ardından tekrar peeling uygulaması gerçekleşir.
 • Cildin ihtiyacı var ise radyofrekans uygulamaları ile desteklenerek, kolajen üretimiyle cildin uyarılarak sıkılaştırılması sağlanır.
 • Yine cildin ihtiyacına uygun olarak ihtiyaç duyduğu vitamin, protein, mineral desteği sağlamak üzere serum uygulanır.
 • Son aşamada ise danışanın program tavsiyesi yapılır, devam ürünleri temin edilir ve cilt koruması sağlandıktan sonra işlem sonlandırılır.

Klasik cilt bakımı nedir?

Uzman tarafından yapılan cilt analizinin ardından özel ürünlerle cildin derinlemesine temizlenmesi, bakımı ve korunması amacıyla yapılan işlemler bütününe verilen isimdir. İşlemle birlikte gözenekler açılır, hücre yenileyici işlemlerle cildiniz rahatlar ve taze bir görünüme sahip olur. Doğru ürünler, doğru işlemler ve uzman kişiler tarafından yapılması önem arz eden klasik cilt bakımı için dikkat edilmesi gereken önlemlerdir.

Klasik Cilt Bakımı Uygulaması nasıl yapılır?

Ankara Klasik cilt bakımı uygulaması aşağıdaki işlemleri barındırır;

 • Temizleme
 • Peeling
 • Tonik
 • Buhar
 • Komedon Temizliği
 • Maske
 • Nemlendirme

Klasik Cilt Bakımı uygulaması seans süre ve fiyatları

Klasik cilt bakımı işlemleri seans süre ve sayıları danışanın isteğine, işlemlerin amacına, cilt tipine göre farklılık göstermektedir. Klasik cilt bakımı seans sayı ve süreleri göz önüne alınarak fiyatlar belirlenmektedir. Ankara Klasik cilt bakımı ile cildinizin tazelenmesinin keyfini çıkarın.

Radyofrekans tedavisi nedir?

Radyofrekans cilt tedavisi ameliyatsız cilt estetiği yöntemlerinden biridir. Uygulama cildin sıkı ve genç bir görünüme sahip olmasını sağlamakla birlikte leke, sivilce ve siyah nokta tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Radyofrekans Tedavisi nasıl çeşitleri

Frozen Face

Frozen Face nedir?

Belirli bir yaştan sonra kişilerin cildindeki yağ dokusu ve kolajen üretimi azalmaya başlar, bununla birlikte ciltte kuruluk görülür ve cilt kırışmaya ve sarkmaya başlar bu yöntem ile cildin vitamin, mineral, enzim ve aminoasit ihtiyaçları giderilerek kolajen üretimi desteklenir, uygulama ile lenf akımı ve kan dolaşımı hızlanarak cilt tazelenir ve gençleşir. Frozen Face tedavisinde ilaçlar iğne ile değil elektroporasyon yöntemi ile cilde homojen olarak verilir.

Frozen Face Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Uzman tarafından cilt analizi yapıldıktan sonra vibrasyon yöntemi ve elektrik akımı ile gözenekler açılır ve ürünün cilt yüzeyinin altına erişimi sağlanır. Kolajen ve elastin uyarımı sağlanır ciltte anti aging tedavisi etkisiyle kırışıklıkların ve ince çizgilerin kaybolmasını destekler, leke tedavisi de kullanılır ve ciltte onarım etkisi barındırır.

Frozen Face Uygulama Sonrası

Frozen Face tedavisinin ardından uygulama yapılan bölgenin 12 saat süre ile su ile temasından kaçınılmalıdır.

Frozen Face uygulaması yapılan bölgede iğneli yöntemden farklı olarak şişme, morarma, kanama gibi etkiler görülmez.

En az 12 saat boyunca bölgeye herhangi bir makyaj veya kozmetik ürünün temasından kaçınılmalıdır.

Thesera Koza uygulaması nasıl gerçekleştirilir

Thesera Koza nanoteknolojik PDO iplerinin cerrahi herhangi bir yönteme başvurulmadan özel solüsyonlarla eritilmesi ve ardından cilde uygulanmasıyla etkisini gösterir.

*TDN tünel sistemi ile gözeneklerin açık kalması sağlanır

*Nanoteknolojik PDO ipleri özel solüsyon ile eritilir ve yüze fırça yardımıyla sürülür.

*PDO’nun harekete geçmesine yardımcı hyaluronik asit maskesi cilde uygulanır.

*Lifting maskesi yapılır.

*Cildi besleyen bileşenler içeren bakım maskesi ile uygulama sona erer.

 

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu