Renkli Güneş Kremi

Renkli güneş kremi son yıllarda pek çok kullanıcı tarafından kullanılan, merak edilen koruyucular
arasında yer almaktadır. Güneş her mevsim farklı açılarda, farklı sıcaklıklar ve yoğunluklarda
dünyamıza ışınlarını göndermektedir. Görüntüsüyle, ışığıyla ruhu aydınlatan, iç ferahlatan
mevsimlerin yumuşacık dokusunu hissettiren güneşin çevresel değişiklikler ve küresel değişiklikler
nedeniyle etkileri her geçen yıl daha da artmaktadır. Özellikle cilt için herhangi bir önlem almaksızın doğrudan güneşe maruz kalmak neredeyse riskli bir hal almaktadır. Bu değişimlere ek olarak her geçen yıl doğanın doğal dengesi içinde sağlıkla alınan yaşlarla beraber aynı şekilde güneşin olgun ciltlere de etkisi daha olumsuz olmaya doğru gitmektedir. Peki bu süreçte sağlıkla yaş almak, güneşin olumsuz etkilerinden erken yaşlarda korunmaya başlamak için neler yapmalı?

Cildin sağlıkla ışıldaması, aydınlık ve eşit görünümünü koruması, ince çizgilere karşı çok daha güçlü bir cilt bariyerine sahip olması için öncelikle cildi doğru tanımak ardından, doğru cilt bakım rutinleri ve etkili ürünler seçmek düzenli olarak uzman ellerden cilt veya vücut bakım uygulamaları alarak uzman tavsiyelerini de yaşama katmak oldukça doğru bir adım olacaktır. Bunların yanı sıra güneşe karşı etkin koruma her mevsim sağlanması gereken en önemli cilt bakım aşamalarından birini oluşturmaktadır. Güneşe karşı korumanın en etkili yolu ise mineralli güneş kremi olmaktadır. Cildi besleyen bu formülün bilinen aksine pek çok faydası olmaktadır.

Renkli Güneş Koruyucu

Pek çok kişi cilde uygulanan bakım ürünlerinde renkli bir bileşenin nasıl bir olumlu etkisi olacağı
konusunda kararsız kalabilmektedir. Aksine bu kremlerin saydam olması görünmemesi daha olumlu güvenli bir his bırakıyor olabilir. Ancak konumuz güneş kremleri olduğunda burada oldukça önemli bir detay devreye girmektedir. Güneş koruyucu krem cildi güneşin zararlı etkilerine karşı koruyarak cildin erken yaş almasına, cilt üzerinde renk eşitsizleri oluşmasına engel olarak cildin güneş hasarına karşı korunmasını sağlar. Böylece cildin aydınlık, genç yapısı ve kolajen dengesi bozulmasının da önüne geçilmektedir. Her mevsim mutlaka kullanılması gerekmektedir. Güneş kremi Güneşten gelen deri altı katmanlara büyük hasarlar veren ultraviyole ışınlara karşı koruma sağlamak her mevsim gerekli olan önemli bir bakım aşamasıdır.

Renkli Güneş Kremi Nedir?

BB formunda olan renkli yüz güneş kremi cildi ilk uygulandığı andan itibaren eşitleyen bir görünüme sahiptir. Rengi ile cilde uyum sağlayan bu kremler ile güneşe karşı etkin koruma sağlamak mümkündür. Ayrıca bu kremlerin çoğunlukla renkli olmasının sebebi içeriğinde, bileşenin bulunan minerallerden kaynaklanmaktadır. Bu mineraller cildi korurken besleyen özellikte olup aynı zamanda güneş hasarının büyük oranda önüne geçmektedir. Renkli mineral güneş kremi yalnızca cilde renk kazandırmanın yanı sıra UVA, UVB korumaları sunmakla beraber en önemli ve diğer kremlerden farkı olan nokta görünür ışığa karşı etkin koruma sunmasıdır. Görünür ışık duyularımızla algıladığımız ışık olmaktadır. Güneş tarafından ve pek çok teknolojik aletler tarafından yayılan bu ışıkların cilde ve dokulara olan hasarı kanıtlanmıştır. İşte bu noktada tıpkı ışığın algılandığı gibi ışık tarafından da renkli yüz güneş kremi algılanması bütünüyle bir koruma sağlayacaktır.
Renk eşitleyici güneş kremi, cilde gerek koruma gerek cilt tonu eşitsizliklerini ortadan kaldırma
özelliği sunmaktadır. Ayrıca güneş kremi renkli olduğunda içeriğine göre bütünsel bir koruma
sağlaması da mümkün olmaktadır. Bu noktada cildi tanımak da oldukça önemlidir. Örneğin yağlı akneye meyilli ciltler için yağlı ciltler için renkli güneş kremi veya güneşten daha az etkilenmek için beyaz tenliler için renkli güneş kremi seçenekleri uzmanlara danışılarak tercih edilmelidir.

En İyi Renkli Güneş Kremi

En iyi renkli güneş koruyucu, cildi güneşe karşı en etkili şekilde koruyan olmaktadır. Filiz Karslıoğlu
Cilt Atölyesi tüm cilt kaygılarında, güneş lekeleri, hormonel lekeler, cilt tonu eşitsizlikleri gibi leke tedavisi kaygılarında tüm uzmanlığı ile sizlerin yanında!

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu