Vücut Çatlakları Nedir? 

Vücut kaygıları arasında sıklıkla merak edilen “Vücut çatlakları nedir?” konusu olmaktadır. Vücudumuz ve genel sağlığı en değerli hazinelerimizden birisi olmaktadır. Bu noktada vücutta  yaşanan her değişim gözlem altına alınmaktadır. Kimi zaman cilt yüzeyinde oluşan kızarıklıklar kimi  zaman bölgesel yağlanmalar kimi zaman cildin alerjik reaksiyonları gibi birbirinden farklı sebepler ile  karşımıza pek çok vücut kaygısı çıkmaktadır. Bu gibi vücut kaygılarının oluşması durumunda kişiler  bunun sebebi ile beraber hızlı çözümler almaya yönelmektedir. Ancak hiçbir vücut uygulamasında  veya cilt uygulamasında tek seferde kesin çözüm bulmak mümkün değildir. Bu nedenle hedefe  yönelik olarak yapılması planlanan tüm vücut uygulamaları veya cilt bakımı uygulamalarında mutlaka  düzen ve rutin sağlanarak etkili sonuçlar sabırla alınmalıdır. Böylece uzun vadede daha kalıcı sonuçlar  elde etmek mümkün olacaktır. 

Vücut Çatlağı 

Vücut yüzeyinde oluşan çatlaklar vücudun alt katmanında veya dermis alanında olan yırtılmalardan  kaynaklanmaktadır. Bu yırtılmalar sağlıklı dokudan ayrılarak çatlak görünümü oluşturmaktadır. Vücut  çatlağı oluşumu ile pek çok kişinin günlük yaşam rutinlerine de olumsuz etkiler göstermektedir.  Kişilerin bu durumdan duydukları rahatsızlık strese sebebiyet verebilmektedir. Ancak tıpkı diğer cilt  kaygılarında olduğu gibi bacak çatlakları, karın çatlakları, sırt çatlakları gibi vücudun farklı  noktalarında oluşabilecek kaygılar düzenli ve rutin bir şekilde yapılacak uygulamalar ile etkili  sonuçlar, gözle görülür azalmalar sağlanabilir. Bu noktada cildi tanımak oldukça önemli bir aşamayı  oluşturmaktadır. Cilt Atölyesi uzmanları tüm vücut ve cilt uygulamalarında analizler yaparak cildi tanıyor ve en etkili uygulama protokollerini ortaya koymaktadırlar. 

Vücut çatlakları neden olur? 

Vücutta gelişen istenmeyen durumların pek çok nedeni olabilmektedir. Bu noktada oluşan kaygı  vücut çatlakları ise evreleri de büyük bir önem taşımaktadır. Vücudun herhangi bir noktasında  oluşabilmektedir örneğin kalça çatlağı veya kol çatlağı gibi. Aslında “Vücutta mor çatlaklar neden  olur?” sorusu ile çatlaklar nasıl ve niçin oluşur soruları benzerdir. Çatlak oluşumunun ilk aşamasında  genellikle renk mor görünümdedir. Burada elbette cilt yapısı da büyük bir önem taşımaktadır.  İlerleyen evrelerde mor çatlaklar daha açık renklere ve çizgili görünümlere sebep olmaktadır. Bu  noktada vücut çatlaklarına kesin çözüm üretebilmek veya büyük oranda görünümün önüne geçmek  için evreleri bilmek oldukça önemlidir. 

  • Biyolojik faktörlere bağlı olarak birtakım hastalıklarla beraber tedavi amaçlı kullanılan birtakım  ilaçlarla oluşabilir. 
  • Hızlı kilo alımına bağlı olarak oluşabilir. 
  • Ergenlikte veya hamilelikte vücut çatlağı oluşabilir. 

Vücuttaki çatlaklar geçer mi? 

Vücutta oluşan çatlak görünümün kendi kendine geçmesi mümkün değildir. Bunun dışında vücut  çatlakları için krem, vücutta çatlak tedavisi ile -çatlak evresi ve sebebini dikkate alınarak- bu  görünümlerde değişiklikler oluşabilir. Piyasada oldukça yaygın olan bu kaygı için pek çok vücut çatlak kremi veya spesifik isimlerle; karın çatlak kremi gibi ürünler bulunmaktadır. İçerikleri oldukça  önemlidir. Kolajen üretimini destekleyen ürünler olmalıdır. Ancak cilt uzmanlarının yönlendirmesi ile  de tercih edilebilir. Ayrı kadınlar kadar erkeklerde de sıklıkla rastlanan bir kaygı olduğunu belirtmekte  fayda var. Aynı şekilde erkeklerde de farklı bölgelerde örneğin erkeklerde sırt çatlakları gibi diğer  vücut bölgelerinde de gözlemlenmektedir. Bu durum Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi’ni ziyaret ederek uzman görüşleri alabilir, detaylı kaygı analizi ile sizin için en doğru uygulamalara ve ev devam  ürünlerine başlayabilirsiniz. 

Ankara Çatlak Tedavisi 

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi’nde tüm vücut uygulamaları ve cilt uygulamaları öncesinde yapılan cilt  analizleri ve detaylı gözlem ile protokollere başlanmaktadır. Böylece hedeflenen kaygı üzerinde  yoğunlaşarak en kalıcı ve en doğru işlemler uygulanır. Bu noktada tüm uzmanlığı ve çatlak uygulamaları ile Cilt Atölye sizlerin yanında!

Çatlak Tedavisi Seans Sayısı ve Fiyatları

Çatlak tedavisi uygulaması seans sayısı uygulanan cilt tipine göre belirlenir. Seans sayıları ön görüşmelerde size söylenir fakat uygulama esnasında duyulan gereksinimlere göre de değişiklik gösterebilir. Ön görüşme sonrası çatlak uygulamasının seans süre ve sayısı belirlendikten sonra bu değişkenler göz önünde bulundurularak fiyat hesaplanır. Çatlak tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formu, Whatsapp iletişim hattımız ve telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu