Yüz Kırışıklıkları Nasıl Giderilir? 

Cilt kaygılarının büyük bir bölümünü oluşturan “Yüz kırışıklıkları nasıl giderilir?” sorusu birçok kişinin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bunun en temel nedenlerinden birisi erken yaş alma gibi cilt kaygılarının günümüzde çok daha yoğun bir şekilde yaşanıyor olmasıdır. Cilt kaygıları oldukça fazla çeşitte bulunmaktadır. Bununla beraber her cilt kendine özeldir. Bunun anlamı ise her cildin farklı bakım süreçlerine, farklı bakım ürünlerine ihtiyacı olduğudur. Cilt kaygılarının altında yatan sebepler de iki kategoride açıklanabilmektedir. Bu faktörler çevresel ve biyolojik faktörler olarak ayrılmaktadır. Ancak öncesinde cildi tanımak ve cilt kaygılarını bilmek ve bu kaygıların altında yatan sebeplere yönelmek doğru bir sıralama olmaktadır. Aksi halde cilde yapılacak uygulamalar veya bakım ürünlere cilt kaygıları üzerinde etki etmemekle beraber farklı kaygıları da beraberinde getirebilmektedir. Bu süreçte cilt tipine, cilt kaygısına yönelik hedefler belirlenmeli böylece uzun vadede kalıcı sonuçlar alınmalıdır. 

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi tüm cilt uygulamaları ve bakım süreçlerinde danışanlarını, ciltlerini tanıyor tüm adımları cilde uygun şekilde atıyor! 

Erken Yaşlanma 

Cilt kaygıları arasında oldukça yaygın olarak gözlemlenen yüz kırışıklığı, cilt kırışıklıkları pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Bu cilt kaygısının altında yatan temel sebepler araştırılarak cilde uygun protokoller geliştirilmektedir. Ancak genel itibariyle uzmanlar tarafından açıklanan temel sebepler de yüzdeki ince çizgileri açıklamaktadır. Erken yaşlanma sebepleri arasında en önemli etken güneş olmakla beraber, hava kirliliği, stres yetersiz beslenme gibi faktörler olabilmektedir. Bu faktörlerin etkilerinin en aza indirilmesi için önlemler alınması ciltte en az kaygı ile sonuçlanacaktır. Cildi oluşabilecek hasarlara karşı korumanın ise pek çok yolu vardır. Bunlar cilt bakımı, cilt uygulamaları olmaktadır. Ciltte yaşanan kaygı tam olarak belirlendikten sonra yapılacak cilt analizi ile cilt kaygılarının önüne geçmek önlemler almak mümkündür. 

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi tüm cilt kaygılarınıza iyi gelecek, uygulamaları ile danışanlarına kalıcı ve sağlıklı bakımlar sunmaktadır! 

Erken Yaşlanma Belirtileri 

İnsan doğası gereği doğar ve büyümeye yaş almaya devam eder. Bu yaşam en özel döngüsüdür. Bu döngü içerisinde doğal olarak yaş almanın pek çok etkisi vardır. Ancak sanıldığı kadar yaşlanma belirtileri erken olmuyorsa? Veya yaşlılık sanılan kadar zor bir dönem değilse? Vücudumuz erken yaşlanmanın nedenleri arasında yer alan çevresel faktörlerle beraber birçok zararlı ışının, maddenin veya gazın etkisi altında kalmaktadır. Bu etkiler vücutta birtakım belirtileri de beraberinde getirmektedir. Ancak bu belirtileri en net bir şekilde cilt ortaya koymaktadır. Birtakım kırışıklık, erken yaşta yüz kırışıklığı, cilt lekesi gibi. Ancak bu belirtiler erken yaşlarda olduğunda bunun yaş alma ile değil çevresel faktörlerden kaynaklandığı ortaya çıkmaktadır. Bu noktada cildi yenileyen, cildi sıfırlayan bakımlara, uygulamalara ihtiyaç duyulmaktadır. Yüz kırışıklığı için krem, kırışıklık maskesi gibi ürünler kullanılabilecekken cilt için uzman ellerden alınacak cilt uygulamaları ile bakımı bir bütün haline getirmek ve özelleştirmek mümkün! 

Yüz Çizgisi Giderme 

Ankara Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi’ tüm cilt uygulamaları, –cilt sıkılaştırma, cilt bakımı gibi- vücut uygulamaları ile danışanlarına en özel hizmetleri sunmaktadır. Bu cilt kaygıları uzmanlar tarafından detaylıca gözlemlenerek ve gerekli analizler yapılarak danışanlarla beraber yol haritası çizilmektedir. 

Böylece cilt üzerinde hedefe yönelik işlemler yapılarak cilde ihtiyacı olan besinler ve uygulamalar sunulmaktadır. Erken yaş alma, cilt sıkılığı gibi kaygıları için cilt tiplerine uygun olacak şekilde protokoller oluşturarak kalıcı sonuçlar Cilt Atölyesi’nde hedeflenmektedir! 

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu