Siyah Nokta Temizleme 

Yüzdeki Siyah Nokta Nasıl Temizlenir?

Siyah nokta temizleme, siyah noktaları tanımamız oldukça kolay olup mutlaka bir uzman teşhisine ihtiyacınız yoktur. Siyah noktalar aknelerin bir formudur. Komedon olarak adlandırılan siyah noktalar, cildimizin doğal üretimi olan sebum dengesinin bozulması ile fazla yağın ve ölü deri hücrelerinin gözeneklerde birikmesi nedeniyle oluşurlar. Siyah noktaların içerisinde bulunan melaninin oksijen ile buluşması ile cilt yüzeyinde kalan ve gözle görülen kısımlar siyah renge döner. Peki, yüzdeki siyah noktalar nasıl gider? Cilt temizleme işlemi oldukça önemli işlemlerdendir. Cildinize zarar vermeden acısız, ağrısız birçok temizleme yöntemi vardır. Yüz bölgesinde oluşan özellikle alın, çene ve burundaki siyah noktalar en çok yaşanan kaygılardandır. 

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi’nde uzman ekiplerimizce cilt analizinizin ardından size özel oluşturulan cilt bakım aşamalarımız ile daha parlak, sağlıklı görünümü her cilt için hedeflemekteyiz.  

Siyah noktalar neden oluşur?  

Siyah noktaların oluşumu için yüzlerce neden sayılabilmektedir. Her yaş grubunda görülebilen siyah noktalar gebelikte, stres dönemlerinde, ergenlikte kısacası hormon değişimleri/düzensizliklerinin olduğu her dönem ve yaşta gözlemlenebilir.   

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi’nde müşterilerimizin tüm sorularını yanıtlıyor, uzman ekiplerimizce cildinizin ihtiyacı olan cilt bakım sürecimizi sizlerle belirliyoruz!  

Siyah nokta bakımı nasıl olmalıdır?  

Siyah noktalar bazen oldukça artış gösterebilir ve bu durum duygu-durumumuzda değişikliklere sebebiyet verebilir. Birçoğumuz siyah nokta temizleme noktasında kalıcı çözümler için üzerine araştırmalar yaparken bir grup hızlı sonuçlarla daha uzun süreli cilt hasarlarına yol açabilmektedir. Cilt Atölyesi’nde sabırla daha kalıcı, sağlıklı sonuçlar alarak danışanlarımızın memnuniyetini önemsiyoruz.  

Cilt Atölyesi olarak siyah nokta temizleme ve bakımında sabırlı ve dikkatli olmayı tüm danışanlarımıza öneriyoruz. Cilt bakımı bir süreç, yaşamımıza dahil etmemiz gereken bir alışkanlıktır. Bu noktada özellikle hızlı çözümler arasında yer alan siyah nokta bantları cildimiz için ilk etapta göze çözüm gibi görünen ilerleyen süreçte cilt iritasyonunu artıran bir yöntemdir. Benzer bir yöntem olan siyah noktalarımızı sıkmak veya fırçalamak yine cilt yüzeyinde tahrişe sebebiyet vererek artış doğuracaktır.  

Evde yapılacak siyah nokta temizliği için cilt tipimize uygun siyah nokta maskeleri, burun bandı, tonikleri ve temizleyicileri kısacası tüm cilt bakım ürünleri doğru bir şekilde seçilmelidir.  Makyaj temizliği siyah noktalarımız için oldukça önemlidir. Evde yapacağınız vakumlu siyah nokta temizleyici işlemler cildiniz için zararlı olabilir bu nedenle bir uzman tarafından yapılan cilt bakımı sizin ve cildiniz için en iyi çözümdür.

Siyah Noktadan Kurtulma Yöntemleri Nelerdir?

Siyah noktalar kadın,  erkek, genç, yaşlı fark etmeksizin tüm insanların ortak sorunlarından biridir. Her insan cildinin sağlıklı parlak ve pürüzsüz olmasını ister. Bunu ister yardım alarak isterse de evde kendi yaparak gerçekleştirirler. Fakat profesyonel bir destek almak kesin çözümdür. Ön görüşmeler ile cildinizi beraber tanıyoruz ve ona uygun bir bakım ritüeli oluşturuyoruz. Sivilce lekeleri, siyah noktalar, hafif kırışıklıklar ve renk düzensizliğinde birçok farklı yöntem kullanılarak kesin sonuçlara varırız. Altın iğne, lumecca, mikro iğneleme ve farklı birçok cilt uygulamaları ile sağlıklı ve genç bir cilde bizimle profesyonel şekilde sahip olun.

 Ankara Hydrafacial Cilt Bakımı  

Ankara’da Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi olarak siyah nokta sorunlarına karşın uyguladığımız cilt bakım tedavilerinden biri olan Hydrafacial cilt bakımı; en iyi siyah nokta temizleme, ölü hücrelerden arındırma işlemini danışanlarımızın detaylı cilt analizlerinin ardından ihtiyacı olacak tedavi protokolü ile seansları belirlenmektedir. Her cilt farklı ve özeldir; bu sebeple seans sürelerimiz farklı olacaktır. Ayrıca uzman ekibiyle Cilt Atölyesi danışanlarımıza uygun evde uygulayabileceği teknikler ve ürünler noktasında bilgilendirmelerini yaparak takibini gerçekleştirmektedir. Siyah nokta temizleme uygulaması ile ilgili detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formu, Whatsapp iletişim hattımız ve telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

 

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu