Sivilce İzleri Geçer mi?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Sivilce İzleri Geçer mi?  

Cilt lekelenmelerinin bir çeşidi olarak akne süreçlerinin sonunda karşımıza çıkan sivilce izleri geçer mi sorusunun cevabı birçok kişi tarafından sık sorulan sorular arasında yerini almıştır. Hormonal  düzensizlikler, stres, düzensiz beslenme, yetersiz su tüketimi ve devamında birçok etken akne oluşumunu sebebiyet vermektedir. Akne oluşumu sonrasında iltihaplı lezyonun büyümesi, şişmesi sonucunda bir açılma gerçekleşir. Bu açılma cildin elastikiyetine ve akne büyüklüğüne göre farklı boyutlarda veya hasarlarda olabilmektedir. Kolajen üretimi ile iyileşmesi desteklenen ciltte bazen bu hasarın izleri kalmaya devam etmektedir. Sağlıklı bir akne süreci geçirmek için;  

Sivilcelerinizi sıkmayın, koparmayın. Cilt yüzeyinde daha büyük hasarlarla beraber akne artışa yol açarak iyileşme sürecini geciktirmenize yol açacaktır.  

Güneş koruyucu kremler kullanmayı tercih ediniz. Kullanacağınız güneş koruyucuların cilt tipiniz için uygun olduğundan emin olun.   

Akneye meyilli cilt tipi kaygılarını giderebilmek, sağlıklı bir görünüm elde edebilmesi için düzenli bir bakım rutini sağlayın.  

 Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi olarak kişiye özel cilt protokollerimiz ile cildinizi tanıyor, bakım sürecinizde uzman ekibimizle yanınızda yer alıyoruz.  

Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir?  

Tüm cilt tipleri gibi akneli ciltler de rutin bir bakıma ihtiyaç duyar. Özellikle akneli cildin temizlendiğinden emin olmak gerekmektedir. Cildin üreteceği fazla sebum, ölü hücre kalıntıları, toksinler ve kirleri arındırarak gözeneklerin açık olması görünümün daha canlı olmasını sağlayacaktır. Bu noktada cildimiz için en doğru bakım ürünlerini ve uygulamaları seçmemiz gerekmektedir. Formülünde hyalüronik asit, salisilik asit, laktik asit, çay ağacı yağı veya niaciamide gibi akneye meyilli cilt tiplerine faydalı bileşenleri içeren ürünler tercih edilebilir.   

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi olarak cildinizin ihtiyacı olacak tüm ek bilgilendirmeler uzman ekibimizce danışanlarımıza sunulmaktadır.   

 Ankara Sivilce İzleri için Tedavi Uygulamaları  

Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi olarak akne(sivilce) lekelerinde cildinizin ihtiyacı olan bakımı sizlere sunmaktayız. Uyguladığımız Kimyasal Peeling, IPL Lumecca, Fractora Altın İğne, Dermapen, Vivace Altın İğne, Forma Tedavisi, İğnesiz Mezoterapi(Frozen Face) ile daha sağlıklı ve pürüzsüz, canlı bir cildin tadını çıkarın! Detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formu, Whatsapp iletişim hattımız ve telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

 

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu