İnmode Fractora Nedir?

Fractora Nedir?

Fractora; kırışıkları azaltmak,yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve cilde daha genç bir görünüm kazandırmak için cildi yeniden yapılandıran fraksiyonel bir cilt gençleştirme ve yenileme tedavisidir.Fractora,daha genç görünmenizi ve hissetmenizi sağlar.

Nasıl Çalışır?

Fractora,bir çok pim aracılığıyla cilde radyo frekansları iletir.Bu iğneler lokalize ısı ve küçük mikro lezyon noktaları oluşturur.İğnelerin ürettiği ısı,kolajenin yeniden yapılandırılmasını sağlayan deri altı dokuya gider.Radyofrekans enerjisi cildin eşit bir şekilde ısınmasını sağlar.Isı cildin görünümü çok önemli bir ölçüde iyileştirir.

Hangi Tedaviler İçin Kullanılır?

*Cilt kırışıklarının giderilmesi
*Cilt yenilenmesi ve cilt kalitesinin arttırılması
*Yüz,boyun,dekolte bölgesi sarkmaları
*Yara izi (skar tedavisi)
*Sivilce izlerinin tedavisinde
*Cilt Lekelerinin tedavisinde
*Gebelik çatlaklarının tedavisi
*Kilo Alıp verme gibi çeşitli nedenlere bağlı oluşan kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisi *Çatlakların tedavisi gözeneklerin sıkılaştırılması

Vücudunuzda Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Fractora cilt kusurlarının olduğu bütün bölgelere uygulanabilir.En sık uygulanan bölgeler alt göz kapağı,yüz ifade çizgileri,yanaklar,alın,dudak çevresi ve boyundur.Kırışıklıklar,düzensiz cilt tonu veya sivilce izleri olan yüz ve vücut bölgeleri de uygulama için uygun alanlardır.

Kaç Seans Gereklidir?

Fractora seans sayısına kişinin cilt problemine göre değişir..Uygun görülen seans sayısı 4 ile 6 arasındadır.Tedavinin olumlu sonuçlarını hemen görebilirsiniz ancak asıl fark ortalama 2 hafta sonra gözlemlenmeye başlar.Fractora aynı seansta veya birkaç gün arayla başka tedavilerle birlikte de uygulanabilir.

İşlemi Sonrası Ne Yapmamız Gerekir?

Fractora işlemi sonrası ciltte hafif kızarıklık,kabuklanma görülebilir ancak birkaç gün içinde geçer.İşlem sonrası uygulama yapılan bölge nemlendirilmeli ve güneşe direk temastan kaçınılmalıdır.Ayrıca yüksek koruma faktörlü bir güneş kremide kullanılması gereklidir.

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu

Güzellik uzmanı ve cilt koçu Filiz Karslıoğlu, yurtiçi ve yurtdışında aldığı eğitimlerle edindiği teorik eğitimleri 25 yılı aşkın sektör tecrübesiyle taçlandırdı. Sağlıklı yaş alma, cilt ve vücut bakımı alanlarında engin bilgi ve tecrübesi ve binlerce mutlu danışanıyla 2018 yılında kurduğu Cilt Atölyesi’nin tek mottosu; ‘’Yerinde saymak geriye gitmektir, daha iyi hep vardır.’’ oldu. Hem cilt hem vücut alanında dünyada geliştirilen FDA onaylı son teknoloji cihazlarla parkurunu hep büyüten bir merkez halini almıştır. Dünyaca ünlü kozmetik markası Skinceuticals tarafından Master Estetisyen ünvanına layık görüldü.