Vivace Fraksiyonel RF Mikro İğne Nedir?

VİVACE FRAKSİYONEL RF MİKRO İĞNE NEDİR?

Vivace RF mikro iğneleme sistemi,radyofrekansı ile en yeni mikro iğnelemedir.Hem yüz üzerinde hem de vücudun bazı bölgelerinde ince çizgi ve kırışıklıklar,cilt sıkılaştırma,sivilce ve sivilce izleri,cilt tonu doku ve gözenek boyutu için etkilidir.Yüz,boyun eller ve vücut için mevcut en yeni şekillendirme ve cilt sıkılaştırma sistemidir.

Tüm cilt tipleri için güvenli olan Vivace, ablatif ve fraksiyonel lazer prosedürleri ile benzer sonuçlar sunabilir, ancak önemli ölçüde daha az rahatsızlık, kesinti süresi ve komplikasyon riski ile. Bu devrim niteliğindeki yeni tedavi aynı zamanda eski ‘geleneksel’ RF tedavilerinin sınırlamalarına da hitap eder ve daha derin dokuları çok daha yüksek bir seviyede ısıtır, bu da daha fazla kolajen üretimine, elastin yeniden şekillenmesine yardımcı olur.

VİVACE FRAKSİYONEL RF MİKRO İĞNE NASIL ÇALIŞIR?

Vivace RF microneedling, geleneksel olarak mikroiğnelemenin faydalarını radyofrekans gücüyle birleştirir.FDA onaylı cihaz cilde nüfuz etmek ve cildin daha derin katmanlarına radyofrekans enerjisi iletmek için ultra ince iğneler kullanır.
Bu enerjinin doğrudan cildin alt katmanlarına iletilmesi,cildin üst katmanı sağlam kaldığından hastalar için daha az duruş süresi sağlar. Derinin daha derin seviyeler yenilenip yüzeye çıktıkça zamanla ortaya çıkan sonuçların yanı sıra anında sonuçlar da üretir.Radyofrekans enerjisi tamamen cilt tipinize uygun ve istenen hedeflere göre özelleştirilebilir, bu da onu çeşitli cilt sorunları için mükemmel bir çözüm haline getirir.

Bir Bakışta Vivace Avantajları

*İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltır.
*Cilt germe
*Yara izi revizyonu
*Çatlakları iyileştirir.
* Gözenek boyutunu en aza indirir.
*Cilt dokusunu ve tonunu iyileştirir.

Tedavi Ağrı Hissettirir mi?

Vivace’nin ultra ince iğneleri ve benzersiz robotik motoru ,cilde çok hassas ve pürüzsüz bir şekilde geçmesini sağlar.Konfor seviyesi diğer cihazlardan daha üstündür.

Kaç Seansa İhtiyacım Var?

Tedavi sayısı duruma göre değişim gösterebilir ancak iyi sonuçları görmek için 4-6 hafta arayla 3 seans gereklidir.

Tedavi Ne Kadar Sürer?

Tedavi 30-45 dakika arası sürer ancak uyuşma için ek süre gerekir.

Tedaviden Sonra Sonuçları Görmek Ne Kadar Sürer?

Tedaviden sonra cildiniz biraz hassaslaşır ve hafifçe kızarır.Bu süre zarfında güneş kremi kullanmanız gerekmektedir.Bir veya iki gün içerisinde bu hassasiyet kaybolur.Cildiniz 3-6 hafta arasında iyileşmeye başlar.Vücudunuz 3 üç ay boyunca yenilenmeye devam eder.

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu

Güzellik uzmanı ve cilt koçu Filiz Karslıoğlu, yurtiçi ve yurtdışında aldığı eğitimlerle edindiği teorik eğitimleri 25 yılı aşkın sektör tecrübesiyle taçlandırdı. Sağlıklı yaş alma, cilt ve vücut bakımı alanlarında engin bilgi ve tecrübesi ve binlerce mutlu danışanıyla 2018 yılında kurduğu Cilt Atölyesi’nin tek mottosu; ‘’Yerinde saymak geriye gitmektir, daha iyi hep vardır.’’ oldu. Hem cilt hem vücut alanında dünyada geliştirilen FDA onaylı son teknoloji cihazlarla parkurunu hep büyüten bir merkez halini almıştır. Dünyaca ünlü kozmetik markası Skinceuticals tarafından Master Estetisyen ünvanına layık görüldü.