IPL Lumecca Nedir?

IPL Lumecca Nedir?

Lumecca pigmentli ve vasküler lezyonları tedavi etmek için kullanılan çok güçlü ve yoğun

darbeli ışıktır.500- 600 mm aralığında 3 kata kadar daha fazla enerji sağlar.Danışanlar sadece 1-3 seansta ciltlerindeki
olumlu gelişmeleri fark ederler.

Inmode Lumecca Avantajları

*Lumeccadaki teknoloji,daha güçlü bir sonuç sunmak için daha yüksek bir tepe ucu kullanır ve bu da diğer IPL cihazlarından daha az işlem yapılmasını sağlar.
*Cihazın ucu safirden yapılmıştır bu da çok güçlü bir soğuma hissine neden olur,uygulamayı konforlu bir hale getirir.
*Büyük spot boyutu ve yüksek nabız tekrarlama oranı sayesinde tedavi süresini en aza indirir.
*FDA onaylıdır.

Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Yaşlılık lekeleri (kırmızı kahverengi pigmentasyonlar),örümcek damarlar ve vasküler lezyonlar,rosacea (kızarıklık),çil ve güneş hasarları tedavilerinde kullanılır.

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lumecca vücudun bütün bölgelerine uygulanabilir. En yaygın tedavi alanları güneşe çok maruz kalan bölgelerdir.Bu bölgeler ise yüz,boyun,dekolte,eller,kollar ve bacaklardır.

Kaç Seans Gereklidir?

Cilt tipi ve cilt problemine göre seans sayısı değişiklik göstermektedir ancak danışanlar sadece 1-3 seansta ciltlerindeki olumlu gelişmeleri fark ederler.

Sonuçları Ne Zaman Görülür?

İlk seanstan birkaç gün sonra güneş hasarı ve cilt rengi sonuçları görülebilir. 1-2 hafta sonra en gözle görülür sonuçlarla cilt zamanla daha genç ve parlak görünmeye devam edecektir. Birden fazla fotofasiyal seans yapmak nihai sonucu iyileştirecektir. Örümcek veya bacak damarları gibi damar tedavileri için 2 haftaya kadar sonuçlar görülebilir.

Herhangi bir yan etkisi var mı?

Hastaların çoğu herhangi bir yan etki yaşamaz ve herhangi bir cilt reaksiyonu genellikle birkaç saat içinde geçer. Hastalar tedaviden hemen sonra güneş ışığına duyarlı olduklarını görebilirler. Direkt güneş ışığından ve bronzlaşmadan kaçınılması tavsiye edilir.

Tedavi sonrası ciltte kızarıklık ve hafif bir ısınma normaldir. Bunlar genellikle 1 veya 2 saat içinde geçer.

Filiz Karslıoğlu

Filiz Karslıoğlu

Güzellik uzmanı ve cilt koçu Filiz Karslıoğlu, yurtiçi ve yurtdışında aldığı eğitimlerle edindiği teorik eğitimleri 25 yılı aşkın sektör tecrübesiyle taçlandırdı. Sağlıklı yaş alma, cilt ve vücut bakımı alanlarında engin bilgi ve tecrübesi ve binlerce mutlu danışanıyla 2018 yılında kurduğu Cilt Atölyesi’nin tek mottosu; ‘’Yerinde saymak geriye gitmektir, daha iyi hep vardır.’’ oldu. Hem cilt hem vücut alanında dünyada geliştirilen FDA onaylı son teknoloji cihazlarla parkurunu hep büyüten bir merkez halini almıştır. Dünyaca ünlü kozmetik markası Skinceuticals tarafından Master Estetisyen ünvanına layık görüldü.